Şeftalili Kup Tatlı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şeftalili Kup Tatlı Tarifi İçin Malzemeler

6 adet kup için;
1 litre süt
1 su bardağı toz şeker
3 yemek kaşığı un
2 yemek kaşığı nişasta
1 adet yumurta
1 yemek kaşığı tereyağ
1 paket vanilya
1 su bardağı bitter çikolata
Şeftali kısmı için;
5 adet şeftali
5 yemek toz şeker
1 su bardağı su
2 tatlı kaşığı nişasta
1 tatlı kaşığı tereyağ

Şeftalili Kup Tatlı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Önce şeftali kısmını hazırladım.
Şeftalileri tertemiz yıkayıp soyup robotta çektim ve püre haline getirdim. (ben 3 tanesini püre yaptım 2 tanesini minik küp küp doğradım ).
Tencereye koyup üzerine şeker, nişasta ve su ilave ettim.
Karıştırarak kaynayana kadar pişirdim ve ocaktan alıp tereyağ ekleyip karıştırdım.
Soğumaya bırakıp muhallebiyi hazırladım.
Tereyağ vanilya çikolata hariç tüm malzemeleri tel çırpıcı ile pürüzsüz olana kadar çırptım.
Ocağa alıp muhallebi kıvamına gelene kadar pişirdim.
Ocaktan alıp tereyağ vanilya ekledim ve tel çırpıcı ile çırptım.
İkiye bölüp birine çikolata ekleyip karıştırdım.
Kuplara önce çikolatalı kısmı, sonra sade olanı döktüm.
Eşit bir şekilde en son şeftali kısmını üzerlerine döktüm.
(istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. ).

Afiyet olsun.

Şeftalili Kup Tatlı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Şeftalili Damla Sakızlı Kup Tarifi İçin Malzemeler Muhallebisi için; 3 su bardağı süt Yarım su bardağı şeker 1 yumurta sarisi 2 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı nişasta 1 paket vanilya 3 adet damla sakızı (sakız yok ise beyaz çikolatada olabilir 40 gr) Şeftalili kısım için; 3 küçük şeftali büyük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Şeftalili Kup Tanımı İçin Gereçler 1 kg süt 3 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı şeker 1 yumurta sarısı 1 paket vanilya 1 paket sıvı krema Şeftali sosu için : 4 orta uzunluk şeftali 5 yemek kaşığı şeker Yarım çay bardağı su 1 yemek kaşığı nişasta 1-2 damla limon suyu Yarım çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Şeftalili Beyaz Çikolatalı Kup Tanımı İçin Materyaller Şeftali sosu 3 adet şeftali 4 yemek kaşığı şeker 1.5 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı su Muhallebisi 3 su bardağı süt 1 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı un 5 yemek kaşığı şeker 1 paket vanilya 1 paket 80 gram beyaz çikolata Şeftalili...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
İftarda Misafirim Var ne Pişirsem İftarda Ne Yesek Sutlu Kabak Corbası Sebzeli Tavuk Kebabı Uc Renkli Borek Rus Salatası Limonata Şeftalili Muhallebi Sutlu Kabak Corbası Tarifi imagesiftarayemekneyapsam5ad3e127b0d0e Sutlu Kabak Corbası İcin Malzemeler: 2 tane orta boy kabak 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
30
  • Soru
Şeftalili Muffin Tarifi İçin Malzemeler 1/2 (yarım) su bardağı esmer şeker 1/4 (çeyrek) su bardağı şeker 115 gram tereyağ oda sıcaklığında yumuşamış 2 orta boy yumurta 1 tatlı kaşığı vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1/2 (yarım) su bardağı yoğurt 3 yemek kaşığı süt 1 + 3/4 (bir yarım+bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt