Son konular

Şehriyeli Yoğurt Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şehriyeli Yoğurt Çorbası Tanımı İçin Gereçler
2 yemek kaşığı tepeleme tereyağı
2 yemek kaşığı tepeleme un
2 yemek kaşığı tel şehriye
5 su bardağı kaynamış su
1 çay kaşığı tuz
3 yemek kaşığı yoğurt
2 çay kaşığı nane

Şehriyeli Yoğurt Çorbası Tanımı Yapılışı

Tencereye tereyağında unu ve şehriyeyi kokusu çıkana kadar kavuralım.
Daha evvelce kaynatılmış suyu yavaş yavaş ekleyelim. Uygunca karıştıralım.
Daha evvelden kabın içine aldığımız yoğurdu nane ile karıştırıp ocağın üstünden 2 kepçe karışımdan ekleyip karıştıralım ki yoğurdu direk koyarsak kesilir.
Daha sonra yoğurdunu ekleyip yeterlice karıştırdıktan sonra kaynamaya bırakalım.
Ben içine yarım tane limon suyu ekledim çocuklarım çok beğenerek ve isteyerek yediler. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Şehriyeli Havuçlu Yoğurt Çorbası Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı yoğurt 1 adet yumurta sarısı 1 yemek kaşığı silme un 4 su bardağı su 3 yemek kaşığı zeytinyağı Yarım adet havuç Tuz Şehriyeli Havuçlu Yoğurt Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Zeytinyağı tencereye konulur...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Arpa Şehriyeli Yoğurt Çorbası Tanımı İçin Gereçler 1 çorba kasesi yoğurt 1 yemek kaşığı un 1 çay bardağı arpa şehriye 1 adet yumurta 1 su bardağı su 1 tatlı kaşığı nane 1 tatlı kaşığı tuz(isteğe nazaran azaltılabilir) Sosu için; Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı salça Arpa Şehriyeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Tel Şehriyeli Yoğurt Çorbası Tanımı İçin Gereçler 3 su bardağı yoğurt 3 su bardağı su 1 yumurta 2 dolu yemek kaşığı tel şehriye 2 dolu yemek kaşığı un 1 tatlı kaşığı kuru nane 1 tatlı kaşığı tuz( biz tuzlu sevdiğimiz için ben 2 kaşık ekledim ) Sosu için; 1-2 yemek kaşığı tereyağ 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Arpa Şehriyeli Yoğurt Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 çay bardağı arpa şehriye 2 su bardağı su 2 su bardağı yoğurt 4 su bardağı su 1 adet yumurta sarısı 1 yemek kaşığı un 1 diş sarımsak Tuz Üzeri için; 1 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı nane Arpa Şehriyeli Yoğurt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Arpa Şehriyeli Yoğurt Çorbası (Tam Kış Çorbası) Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo yoğurt 2 yemek kaşığı un 1 adet yumurta 1 su bardağı arpa şehriye Yarım yemek kaşığı tuz 5-6 dal nane 1 litre su Sosu için; 5 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı pul biber Arpa Şehriyeli Yoğurt Çorbası (Tam Kış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt