Son konular

Şeker Pare (Üzeri Kaymaklı)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şeker Pare (Üzeri Kaymaklı) Tanımı İçin Gereçler
125 gram teremyağı
1 yumurta
Yarım çay bardak irmik
Yarım çay bardağı pudra şekeri
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
2,5 su bardağı elenmiş un
Fındık
Şerbeti İçin
2,5 su bardak şeker
3 su bardağı su
3 damla limon suyu
Üzeri İçin
Olağan kaymak kullandım yarısına

Şeker Pare (Üzeri Kaymaklı) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Evvel terem yağ bir kaba konulup yumurta koyup çırpılır. Daha sonra pudra şekeri koyup irmik koyup çırpılır.
1 bardak un koyup vanilya kabartma tozu da koyup çırpılır kalan unu da ek edip yumuşak bir hamur elde edilir. Hamur elimize yapışmıyorsa olmuş demektir.
Şayet yapışıyorsa azıcık da un koyup kıvamını aldıralım ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp fırın tepsisine koyalım.
Fındıkların tam ortasına batıralım bu halde tam 35 adet çıkıyor. Isıtılmış fırında 180 derecede pişirelim.
Tatlımızı soğusun. Şerbetimizi kaynatalım ılısın. Soğuk tatlıya ılık şerbet döktüm. Maksadım tatlıyı sonraki gün ıslamaktı evvel tatlıyı pişirdim hazır oldu sonra şerbeti siz o gün yaparsanız evvel şerbeti kaynatın soğusun tatlı ılık olacaktır bu halde de yapabilir.
Ben yarısının üzerine kaymak koydum sıkma torbasına kaymak koyup süsledim ️

Similar threads

• Soru
Şeker Pare Tanımı İçin Malzemeler 2 yuvarlak tepsi çıkıyor küçük yaparsanız 200 gram margarin yumuşak olucak 1 su bardağı pudra şekeri (200 ml) 3 yemek kaşığı irmik 3 yemek kaşığı toz badem 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya şekeri 3 yumurta 500 gram un (4 su bardağı) Üzeri için; 2 yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Lezzeti Şahane Şeker Pare Tanımı İçin Gereçler Hamuru için; 1 su bardağı (Klasik bardak) pudra şekeri 1 adet vanilin 1 adet kabartma tozu Yarım paket tereyağı yahut margarin 3 buçuk yemek kaşığı irmik 2 orta uzunluk yumurta Ele yapışmayan kıvama gelene kadar un (Ben 3 su bardağı un kullandım)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Şeker Pare Tanımı İçin Malzemeler 2 yumurta 1 inin sarısı üstüne sürülecek 2 çay bardağı irmik Yarım çay kaşığı karbonat Yarım çay kaşığı kabartma tozu 1 tane vanilya 3,5 su bardağı un 250 gram margarin 4 su bardağı şeker 4 su bardağı su Çeyrek limon Şeker Pare Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Sıvı Yağlı Çok Kolay Şeker Pare Tanımı İçin Malzemeler Şerbeti için: 3,5 su bardağı su 3,5 su bardağı toz şeker 3 damla limon suyu Hamuru için: 3 adet yumurta(1 nin sarısı üzerine sürülecek ) 1 su bardağı pudra şekeri 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı irmik 1 paket vanilya 1 paket kabartma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Şeker Pare Tanımı İçin Materyaller 1 adet margarin (oda sıcaklığında) 2 adet yumurta (birinin sarısı üzerine ) 1 çay bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı irmik 2 adet vanilya 1 adet kabartma tozu Aldığı kadar un Şerbeti İçin; 3 su bardağı şeker 3 su bardağı su 1-2 damla limon Şeker Pare Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt