Şekersiz,Muzlu Turufflar (Az Malzemeli, Çok Lezzetli)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şekersiz,Muzlu Turufflar (Az Materyalli, Çok Lezzetli) Tanımı İçin Materyaller
1 – 1, 5 paket kadar, kakaolu petibör bisküvi
4 küçük olgun muz( yada 2 büyük olgun muz)
2 yemek kaşığı fındık yahut ceviz kırığı
Bulamak için;
Hindistan cevizi

Şekersiz,Muzlu Turufflar (Az Materyalli, Çok Lezzetli) Tanımı Yapılışı

Bisküvileri bir poşetin içine koyup, oklavayla üzerine bastırarak, ezelim.
Muzları ve fındığı koyup, elimizle yoğuralım.
Beş dakika dinlendirdikten sonra yuvarlayıp (ellerimizi yavaşça ıslatalım) hindistan cevizine bulayıp servis tabağına alalım.
Bu kadar kolay ve lezzetli tanımı kesinlikle denemenizi tavsiye ederim

Not, kakaolu bisküvi yerine sade bisküvi de kullanabilirsiniz

Similar threads

• Soru
Şekersiz Muzlu Trufflar (Çok Pratik) Tanımı İçin Materyaller 1 paket kakaolu petibör bisküvi (ben sade kullandım) 2 adet olgunlaşmış büyük muz (küçükse 4 adet) Yarım çay bardağı süt (benim muzlarım olgunlaşmadığı için süt koydum, sizinkiler olgunlaşmışsa koymaya gerek yok) 4 yemek kaşığı iri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Atıştırmalık Muzlu Toplar Tanımı İçin Gereçler 1 paket kakaolu petibör bisküvi 1 paket sade petibör bisküvi 2 yemek kaşığı hindistan cevizi 3 tane muz 1 çay bardağı çekilmiş ceviz 2 yemek kaşığı toz şekeri Yarım çay bardağı süt 1 yemek kaşığı kakao Bulamak için; 2-3 yemek kaşığı hindistan cevizi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
4 materyalli 15 dakikada Muzlu İkramlıklar Tanımı İçin Materyaller 2 paket petibör bisküvi 3 orta uzunluk muz 2 çorba kaşığı kakao Bulamak için 2 paket bitter çikolata Üzerine Yarım su bardağı ceviz 4 gereçli 15 dakikada Muzlu İkramlıklar Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Rondoya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Muzlu Ve Bisküvili Toplar Tarifi İçin Malzemeler 1 paket petibör bisküvi kakaolu 175 gr 2 tane muz Hindistan cevizi Renkli şeker Muzlu Ve Bisküvili Toplar Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Petibör bisküviyi robotla çekiyoruz. Ayrı bir kapta muzları eziyoruz. Üzerine bisküvi tozunu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Muzlu Magnolya Tatlısı Çok Pratik 5 Dakika Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler Muhallebisi için 1 lt süt 1 su bardağından bir parmak kalınlığında az toz şeker 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta Yarım kutu sıvı krema (100 ml) 1 paket vanilya Diğer malzemeleri 1 paket kakao petibör bisküvi 2-3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt