Son konular

Şekersiz Pekmezli Un Helvası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Şekersiz Pekmezli Un Helvası Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı un
2 su bardağı pekmez
2 su bardağı sıcak su
2 yemek kaşığı tereyağı
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı fındık

Şekersiz Pekmezli Un Helvası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle 2 bardak pekmez ve 2 bardak sıcak suyu karıştırıp şerbeti hazırladım.
Sonra yayvan bir tencereye tereyağı ve sıvı yağı ekleyip erittim.
Üzerine iki bardak unu ekleyip orta ateşte daima karıştırarak kavurdum.
Unun kokusu çıkıp yağı salmaya başladığı vakit pekmezli şerbeti yavaş yavaş ekleyerek karıştırdım.
Henüz ateşte iken fındıkları da ekledim düzgünce şerbetini çekip kıvam alınca helvamız hazır.
Şekilli kalıplarla servis ettim isteğe nazaran süsleyebilirsiniz.
Deneyeceklere kolay gelsin

Şekersiz Pekmezli Un Helvası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Pekmezli İrmik Helvası Tanımı İçin Gereçler 1 çay bardağı sıvı yağ 2 dolu yemek kaşığı tereyağ 1.5 su bardağı irmik 1 su bardağından iki parmak eksik un Şerbeti için: 3 su bardağı soğuk süt 1 su bardağı soğuk su 1.5 su bardağı şeker Helva piştikten sonra eklemek için: 1 çay bardağından biraz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yumuşak Tahin Pekmezli Un Helvası Tanımı İçin Materyaller Karışım İçin 2,5 su bardağı süt Yarım su bardağı tahin 1 su bardağı pekmez 1 su bardağı şeker Helva İçin 200 gram tereyağı (Margarin de olur ) 1 su bardağı sıvı yağ 3 su bardağı un Yumuşak Tahin Pekmezli Un Helvası Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Pekmezli Un Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı un 125 gram tereyağ (margarinde olur) Yarım çay bardağı sıvı yağ Şerbeti için 1 su bardağı su 1 su bardağı süt Yarım çay bardağı pekmez Pekmezli Un Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Selamun aleyküm arkadaşlar yiyenlerin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Şekersiz Pekmezli İrmik Helvası Tanımı İçin Materyaller Yarım su bardağı irmik Yarım su bardağı su Yarım su bardağı süt 2 yemek kaşığı sıvı yağ 3 yemek kaşığı pekmez Ceviz Fıstık vs isteğe bağlı Şekersiz Pekmezli İrmik Helvası Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Tavamıza yağı alıp ısıtıyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Pekmezli Un Helvası Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı sıvı yağ 4 su bardağı un Şerbeti için 2 su bardağı su 2 su bardağı şeker 2 çay bardağı pekmez Pekmezli Un Helvası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tencereye yağı koyuyoruz yağ ısındıktan sonra unu ek ediyoruz. Unu kahverengi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt