Son konular

Semizotlu Tavuklu Şehriye Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Semizotlu Tavuklu Şehriye Salatası Tanımı İçin Gereçler
2 su bardağı arpa şehriye
1 kesim haşlanmış tavuk göğsü
1 çay bardağı mısır
1 demet semizotu
1 tutam dereotu
2 adet közlenmiş biber
Şehriyeyi kavurmak için sıvı yağ
1 kase sarımsaklı yoğurt
1 yemek kaşığı mayonez
1 yemek kaşığı hardal
Tuz

Semizotlu Tavuklu Şehriye Salatası Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle şehriyeleri sıvı yağ da kavurup suyunu ek ederek pişirelim.
Semiz otunu yıkayıp ayıklayalım. Dereotu ve biberide doğrayalım.
Tavuğuda tiftikleyip hepsini bir kasede buluşturalım.
Soğuyan şehriyeleri ve başka malzemeleride ek edip hardalı ve mayonezi yoğurda ek ederek salatamıza döküp harmanlayalım
Servis tabağına alalım. Doyurucu ve çok lezzetli bir salata denemenizi tavsiye ederim. Deneyenlere şimdiden afiyet şifa olsun .

Similar threads

• Soru
Parmak Yedirten Tavuklu Şehriye Salatası Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı şehriye 1 fileto tavuk göğsü 1,5 su bardağı mısır Dereotu Tuz 5 kaşık yoğurt Üzeri için; 2-3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 çay bardağı pişmiş nohut 1 çay kaşığı kırmızı toz biber Parmak Yedirten Tavuklu Şehriye Salatası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tavuklu Şehriye Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı tel şehriye Yarım tavuk göğsü 1 adet konserve mısır 10 tane kornişon turşu (salatalık) 1 adet közlenmiş kapya biber Yarım demet dereotu (isteğe bağlı,ben elimde olmadı için kullanamadım ) Tuz 1 adet limon suyu Zeytinyağı İsterseniz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tavuklu Semizotlu Kremalı Makarna Tanımı İçin Materyaller 1 paket makarna 2 adet tavuk göğsü 2 kutu krema 1 kase dolusu rendelenmiş kaşar peyniri 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı silme karabiber 1 çay kaşığı kekik Cay kaşığının ucuyla pul biber 1 bağ semizotu Tavuklu Semizotlu Kremalı Makarna...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Yedikçe Yedirten Tavuklu Arpa Şehriye Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 adet haşlanmış tavuk göğsü 1 su bardağı arpa şehriye 2 su bardağı tavuğun haşlama suyu ya da normal su. 6 adet kornişon turşu 2 adet közlenmiş kapya biber Bir avuç kıyılmış dereotu 1 çay bardağı konserve mısır 1 kase yoğurt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tavuklu Şehriye Salatası Tarifi İçin Malzemeler 2 parça tavuk göğsü 1 su bardağı şehriye 2 buçuk bardak kaynar su 1 tutam maydanoz 1 tutam dere otu 2- 3 sap yeşil biber 1 paket konserve mısır 3- 4 tane salatalık turşusu Közlenmiş kırmızı biber (ben çok az kullandım) Limon Tuz Tavuklu Şehriye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt