Son konular

Simit Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Simit Poğaça Tanımı İçin Malzemeler
1 paket yaş maya
1 su bardağı süt
1 su bardağı su
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı tereyağ
2 yemek kaşığı şeker
1 tatlı kaşığı tuz
4 4,5 su bardağı un
Arası için;
Kaşar peyniri
Üzeri için;
2 yemek kaşığı pekmez yarım çay bardağı su ile acıyorum.
Kavrulmuş susam

Simit Poğaça Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Süt ve suyumuz ılık olması gerekiyor. Yoğurma kabına süt su ve mayayı ekleyip 10 dakika bekletiyorum.
Daha sonra oda sıcaklığında beklettiğim tereyağı sıvı yağı tuz şeker ve denetimli halde unumu ek ederek yumuşak bir hamur yoğuruyorum.
1 saat kadar mayalandırdıktan sonra hamurumu şekillendiriyorum. 15 adet bezi elde ettim mandalina büyüklüğünde.
Hamuru hafif elimle düzleştirici ortasına kaşar peyniri koyup tekrar yuvarlıyorum ve evvel pekmezli suya akabinde kavrulmuş susama batırıp fırın tepsisine diziyorum.
Hepsini bu biçimde tamamladıktan sonra pak bir bezle üzerini örtüp 15 dakika tepsi mayası yapıyorum. Isıtılmış fırında alt üst fanlı kısımda 190 derecede denetimli bi halde pişiriyorum.
Simit Poğaça Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Pofuduk Simit Poğaça Tanımı İçin Gereçler 1 paket instant kuru maya 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı eritilmiş tereyağı 2 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 4,5 – 5 su bardağı un ( denetimli ekleyin ele yapışmayan bir hamur olacak ) İçi için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Pastane Tarzı Kaşarlı Simit Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı süt 1su bardağı su Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım paket yaş maya 2 yemek kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 su bardağı kavrulmuş susam 2 yemek kaşığı pekmez Yarım çay bardağı su Pastane Tarzı Kaşarlı Simit Poğaça Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Simit Poğaça (Simit Tadında) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı tereyağı 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı ılık süt 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 4 su bardağı un 1 paket instant maya Üzerine; Hafif kavrulmuş susam Su + 1 tatlı kaşığı pekmez İçine; Kaşar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Simit Tadında Pizza Poğaça Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı toz şeker 1 küp yaş maya Aldığı kadar un 1 yemek kaşığı pekmez+1 su bardağı su 1 su bardağı kavrulmuş susam İç materyali; Kaşar peyniri Kapya biber Zeytin Simit Tadında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Simit Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt 1 tatlı kaşığı toz yada yaş maya 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz Yarım şu bardağı sıvı yağ Aldığı kadar un İçi için; Kaşar peyniri Üzeri için; Sulandırılmış pekmez ve kavrulmuş susam Simit Poğaça Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt