Simit Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Simit Poğaça Tanımı İçin Gereçler
1 adet yumurta
1 paket kabartma tozu
Yarım paket margarin
1 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvı yağ
2 buçuk yemek kaşığı sirke (Elma-üzüm)
1 yemek kaşığı tepeleme toz şeker
1 çay kaşığı tuz
Aldığı kadar un
İçine
İstediğiniz peynir tipinden ekleye bildiriniz
Ben beyaz peynir ve kaşar peynirinden yapıyorum azıcık lorla karıştırıp
Bazen isteğe nazaran nane ve pul biberde ekliyorum
Üzeri için
2 yemek kaşığı pekmez
1 buçuk 2 su bardağı kavrulmuş beyaz susam
Pekmezi açmak için
1 çay bardağı su

Simit Poğaça Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Öncelikle oda sıcaklığındaki margarin, sirke, yumurta, yoğurt, sıvı yağ, şeker tuz ve kabartma tozunu yeterlice birbirine geçirip karıştıralım. Daha sonra denetimli bi biçimde unumuzu ekleyip yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğuralım.
Hamuru 5 dk dinlendirmeye bırakıp iç harcı. Olan peynirimizi ve pekmezli su karışımımızı hazırlayalım.
Dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde hamur alıp elimizin üstünde yada tezgah üzerinde bi hoş açıp ortasına peynir koyalım.
İki ucunu birleştirip ağzını kapatalım.
Evvel pekmez karışımına sonrasında.
Kavrulmuş susamlara düzgünce bulayıp yağlanmış fırın tepsisine alalım.
Tüm hamuru bu süreci uygulayıp daha sonra poğaçaların üstüne bıçak yardımıyla kesikler atalım. (çok derin olmasın).
Evvelden ısıtılmış fırında 20 dk kızarana kadar pişirip servis yapabilirsiniz.Hem pratik hem lezzetli hemde püf püf poğaçalarımız hazır.Şimdiden deneyen herkese afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Puf Puf Simit Poğaça Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta akı (Sarıları üzerine) 1 su bardağı yoğurt 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı ılık su 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket dr oetker instant maya 6 su bardağı un İç harcı için 250 gram lor ve beyaz peynir 1 demet maydanoz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Simit Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 1 çay bardağı ılık süt 1 çay bardağı ılık su 1 çay bardağı sıvı yağ 125 gram eritilmiş tereyağ 2 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz 1 tane yumurta 1 paket instant maya Aldığı kadar un Üzeri için; 3 yemek kaşığı pekmez 3 yemek kaşığı su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Simit Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 1 paket kuru maya 1 çay bardağı eritilmiş tereyağı (125 gr) 1 su bardağı su 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 tatlı kaşığı tuz 3 tatlı kaşığı şeker 5 su bardağı un (gerekirse yine eklenebilir ben ekledim yarım bardak daha) Üzeri için; 4 kaşık pekmez...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Simit Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 1 paket yaş maya 1 su bardağı süt 1 su bardağı su 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı tereyağ 2 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 4 4,5 su bardağı un Arası için; Kaşar peyniri Üzeri için; 2 yemek kaşığı pekmez yarım çay bardağı su ile acıyorum. Kavrulmuş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Yumuşacık Simit Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 1 paket instant maya 1,5 yemek kaşığı toz şeker 1 su bardağı ılık süt Yarım su bardağı ılık su 1 çay bardağı sıvı yağ 4-4,5 su bardağı un 1 tatlı kaşığı tuz İçi için; Beyaz peynir Üzeri için; Kavrulmuş susam 2-3 yemek kaşığı pekmez Yarım çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt