Son konular

Şipşak Nohut Salatası (Videolu)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Şipşak Nohut Salatası Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı haşlanmış nohut
1 adet soğan
1 adet közlenmiş kırmızı biber
Yarım demet dereotu
1 kase mısır (150 gram)
1 limonun suyu
1 yemek kaşığı nar ekşisi
Yarım çay bardağı zeytinyağı
1 dolu çay kaşığı tuz

Şipşak Nohut Salatası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ben nohudu düdüklü tencerede haşlayıp dondurucuda koruma ediyorum.
Salata vs yapacağım vakit dondurucudan çıkararak kullanıyorum.
2 su bardağı haşlanmış nohutu kaseye alalım.
Üzerine küçük küçük doğradığımız soğanı, közlenmiş biberi, ince ince kıydığımız dereotunu, mısırı ekleyerek karıştıralım.
Ardından sıktığımız limon suyunu, nar ekşisini, zeytinyağını ve tuzu ekleyerek tekrar karıştıralım. Artık servis edebiliriz epey doyurucu bir lezzet lezzeti de sunumu da şahane oluyor muhakkak deneyin derim deneyeceklere şimdiden afiyet olsun Bu ve öteki tariflerimin ayrıntılı görüntüleri için sizleri youtube kanalıma beklerim
Şipşak Nohut Salatası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Nohut Salatası (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı evvelden ıslatılmış nohut Haşlamak için su 3 adet közlenmiş kapya biber 1 çay bardağı haşlanmış mısır 10 adet kornişon turşusu (benim kornişonlarım minikti) Çeyrek demet maydanoz Çeyrek demet dereotu 4 kısım yeşil soğan Sosu için; Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tek Tek Hal Vermeden Şipşak Hazır Tepsi Poğaçası Tanımı İçin Malzemeler 1 çay bardağı ılık süt (100 ml) 1 su bardağı ılık su (200 ml) 1 yemek kaşığı şeker 1 paket instant maya (10 gram) 2 yemek kaşığı sıvı yağ 4 su bardağı un (480 gram) 1 tatlı kaşığı tuz Üzerine sürmek için: 1 adet yumurtanın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Fincanda Şipşak Kek Tanımı İçin Malzemeler 1 adet oda sıcaklığında yumurta Yarım su bardağından biraz fazla şeker (100 gram) 1 çay bardağı süt (100 ml) Yarım çay bardağı sıvı yağ (50 ml) 1 su bardağı un (120 gram) 2 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya (5 gram) 1 paket kabartma tozu (10 gram)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Şipşak Közlenmiş Patlıcan Salatası Tanımı İçin Materyaller 2 adet patlıcan 1 adet kırmızı kapta biberi 2 adet yeşil biber 1 adet orta uzunluk domates 1 fiske tuz 1 tatlı kaşığı nar eksisi Üstü için Maydanoz Şipşak Közlenmiş Patlıcan Salatası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Şipşak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Şipşak Muzlu Pankek Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta Çay kaşığının ucuyla tuz 1 paket vanilya (5 gram) 2 yemek kaşığı şeker 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 su bardağı süt (200 ml) 1,5 su bardağından biraz fazla un (200 gram) 1 tatlı kaşığı kabartma tozu (6 gram) 2 adet küçük muz (ya da 1 büyük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt