Son konular

Soslu Kahvaltı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Soslu Kahvaltı Tarifi İçin Malzemeler
1 adet soğan
1 adet kapya biber
1 adet yeşil biber
2 yeni çeri domates
3 adet yumurta
5-6 adet kaşar
Kekik
Pul biber
Tuz
Tereyağı
Zeytinyağı

Soslu Kahvaltı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak soğan, biberler, domates ve zeytinyağı bunları hep birlikte aynı anda atıp ölene kadar çevirelim. 5 dakika falan iyi bir süre.
Daha sonra ocaktan alalım ve yumurtayı kırabileceğimiz tavaya yumurtalarımızı kıralım.
Yumurta piştikten sonra da üstüne soğan karışımını dökelim ve kaşarlarımızı da üstüne ekleyelim.
Kapağını 15-20 saniye kapatalım kaşarları erisin ve sonrasında da soframıza servis için koyabiliriz. Ben tadını beğendim siz farklı baharatlar veya soslarla fazla sulandırmadan da deneyebilirsiniz.
Soslu Kahvaltı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kahvaltı Ve Meze Olarak Soslu Biber Tanımı İçin Gereçler 1 kase kızartmalık doğranmış yeşil biber yahut (ben dondurucudan kullandım) 10-15 adet kuru biber olur 1 adet kapya biber Kızartmak için sıvı yağ Sos için 3 adet domates (250 gram konserve domates te olur) 2 diş sarımsak 1 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Domates Soslu Alabalık Tarifi İçin Malzemeler 2 adet alabalık 4 adet domates 3 diş sarımsak 2 adet yeşil biber 1 adet soğan Tuz Zeytinyağı Kekik Karabiber Tereyağı Üzerine; Kaşar peyniri Domates Soslu Alabalık Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Balıklarımızı bir kap içerisine alalım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Domates Soslu Alabalık Tarifi İçin Malzemeler 2 adet alabalık 4 adet domates 3 diş sarımsak 2 adet yeşil biber 1 adet soğan Tuz Zeytinyağı Kekik Karabiber Tereyağı Üzerine; Kaşar peyniri Domates Soslu Alabalık Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Balıklarımızı bir kap içerisine alalım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kahvaltı Salatası (Ekmek Banmalık) Tarifi İçin Malzemeler 3 adet çeri domates 1 adet biber 1 adet salatalık 5 dal tere 5 dal roka 1 adet yeşil soğan Baharatı için; 1 çay kaşığı tuz 4 tatlı kaşığı toz biber Çeyrek çay bardağı sıvı yağ Yarım adet limonun suyu Kahvaltı Salatası (Ekmek Banmalık)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kahvaltılık Soslu Kesme Poğaça (İster Kahvaltıya İster Çaya) Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; Yarım su bardağı ılık su Yarım su bardağı ılık süt 2 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı kuru maya 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı zeytinyağı 3.5-4 su bardağı un Sosu ve içine : Varsa direkt kahvaltılık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt