Son konular

Starbucks Kurabiye (Enfes Kurabiye)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Starbucks Kurabiye (Enfes Kurabiye) Tarifi İçin Malzemeler
150 gram tereyağı veya margarin
2 adet yumurta sarısı
1 çay bardağı pudra şekeri
1 su bardağı iri kıyım çekilmiş ceviz içi
1 tatlı kaşığı hamur kabartma tozu
1 tatlı kaşığı vanilya
1 çay kaşığı tarçın
1 çay bardağı damla çikolata
Un (Ben 2 su bardağı kullandım)

Starbucks Kurabiye (Enfes Kurabiye) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle bir kaba yumuşamış yağı (Ben tereyağ kullanıyorum) ve yumurta sarısını alıp karıştıralım.
Ardından pudra şekerini, tarçını, ceviz içini, hamur kabartma tozunu ve vanilyayı ekleyip tekrar karıştıralım.
Unu kontrollü şekilde ekleyelim, ben 2 su bardağı kullandım (Çok yumuşak çokta sert olmayacak, buzlukta serteleşiyor)
Son olarak damla çikolatayıda katıp az yoğuralım.
Streç filme hamurumuzu alalım ve uzun silindir şekli yapalım. Bu şekilde buzluğa atalım. 30 dakika buzlukta bekledikten sonra çıkarıp hamurumuzu dilimleyelim ve tepsimize dizelim.
Önceden ısıttığımız 180 derece fırında kontrollü şekilde pişirelim. En fazla 15 dakika yetiyor. Yumuşak olabilir fakat soğuduktan sonra dışı kıtır içi yumuşak enfes kurabiyelerimiz olacak.
Not: Hamur halinde pişirmeden buzluğa atıp, misafir gelmeden 1 saat kadar önce çıkarıp, dilimleyip de pişirebilirsiniz. Afiyet olsun

Starbucks Kurabiye (Enfes Kurabiye) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Starbucks Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta sarısı 300 gram tereyağ veya margarin 150 gram pudra şekeri (1 buçuk çay bardağı) 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 tatlı kaşığı tarçın 1 silme çay kaşığı zencefil (isteğe bağlı) 2 yemek kaşığı su 1 buçuk su bardağı ceviz Dr. oetker...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Glutensiz Starbucks Kurabiye (Enfes) Tarifi İçin Malzemeler Oda sıcaklığında 150 gram tereyağı 1 adet yumurta 1 su bardağından 2 parmak eksik şeker 1 paket vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Yarım tatlı kaşığı tarçın 2 su bardağı elisa glutensiz un (Sinangil un da olur) 150 gram damla çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Starbucks Kurabiye (Orjinal Tarif) Tarifi İçin Malzemeler 150 gram tereyağ 2 adet yumurta sarısı 1 çay bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı iri çekilmiş ceviz 1 çay bardağı damla çikolata 1 paket vanilya Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu 1 tatlı kaşığı tarçın 2 yemek kaşığı su 2 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Starbucks Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 150 gram tereyağı (Oda sıcaklığında erimiş) 2 yumurta sarısı 1 çay bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 yemek kaşığı su 1 avuç ceviz (Az çekilmiş) 1 çay kaşığı tarçın 1 çay bardağı damla çikolata Aldığı kadar un Starbucks...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Nefis Starbucks Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta sarısı 150 gram tereyağı 1 çay bardağı pudra şekeri 1 su bardağı çekilmiş ceviz 1 çay bardağı damla çikolata Yarım paket vanilya Yarım paket kabartma tozu Yarım çay kaşığı tarçın Aldığı kadar un (2 su bardağı kadar) Nefis Starbucks...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt