Son konular

Starbucks Misto Cookie

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Starbucks Misto Cookie Tarifi İçin Malzemeler
2 adet oda sıcaklığında yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı buğday nişastası
2 su bardağı un
1 su bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı damla çikolata
1 çay bardağı iri kıyılmış fındık
1 paket kabartma tozu
2 paket vanilya ( bardak 200ml kuvertür madlen kaya şeklinde olanı kullandım ben)

Starbucks Misto Cookie Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yumurta ve şekeri beyazlayana kadar iyice çırpalım.Kurabiyenin çatlaması için önemli.
1 su bardağı sıvı yağ ,1 su bardağı nişastayı ,2 su bardağı unu ,1 çay bardağı iri kıyılmış fındık, 1 çay bardağı damla çikolatayı, 1 paket kabartma tozunu, 1 paket vanilyayı ilave edip elimizle yoğurup kulak memesi kıvamında bir hamur olacak şekilde toplar yapıp yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine yerleştirin.
Önceden ısıtılmış 180 derece fırında kurabiyeler kapandığında fazla kabarmadan fırından fırına değişebiliyor benim fırında 25 dak kabardılar.
Fırından çıkarıp altı düz olan cam bir bardakla üzerini bastırılarak hafif şekilde yassı yapılıp tekrar fırına 10 dk pişiriyoruz, dinlenmeye bırakıyoruz soğuk servis ediyoruz afiyetler olsun.
Starbucks Misto Cookie Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Cookie Starbucks Misto Tarifi İçin Malzemeler 1 paket vanilya 1 adet yumurta 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı esmer toz şeker 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı nişasta 3 çay bardağı un 125 gram tereyağı 1 paket damla çikolata (250 gr) 1 çay bardağı doğranmış ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Misto Cookie Starbucks Kurabiyesi Tanımı İçin Gereçler 125 gram tereyağı 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı esmer şeker 3 çay bardağı un 1 paket vanilya 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 yemek kaşığı nişasta 1-2 su bardağı çikolata (Damla ya da rendelenmiş) 1 çay bardağı ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Starbucks Misto Cookie Tarifi İçin Malzemeler 125 gr tereyağı 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı esmer şeker 1 adet yumurta 1 yemek kaşığı nişasta 1 paket kabartma 1 paket vanilya 3 çay bardağı un 2 su bardağı damla çikolata ben yarısını bitter çikolata kullandım 1 çay bardağı ceviz yada...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Starbucks Misto Cookie Tarifi İçin Malzemeler 90 gram tereyağı 1 adet yumurta 30 gram beyaz şeker 120 gram esmer şeker 140 gram tam buğday unu 1 yemek kaşığı mısır nişastası 1/2 (yarım) çay kaşığı karbonat 1/2 (yarım) çay kaşığı tuz 1/2 (yarım) çay kaşığı kabartma tozu Yarım su bardağı fındık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Starbucks Misto Cookie Tanımı İçin Malzemeler 125 gram tereyağı yahut margarin 2 çay bardağı şeker 1 adet yumurta 1 yemek kaşığı nişasta 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 paket vanilin 3 çay bardağı un 1 su bardağı damla çikolata 1 çay bardağı ceviz Starbucks Misto Cookie Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
Üst Alt