Son konular

Sucuklu Kaşarlı Cıtır Borek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sucuklu Kaşarlı Cıtır Borek Tarifi İcin Malzemeler

*5 adet yufka

Sosu icin;

*Yarım cay bar sut
*Yarım cay bar sıvı yağ

İci icin;

*Yarım kase sucuk
*Yarım kase kaşar

Kızartmak icin;

*1 adet yumurta
*Galeta unu
*Sıvı yağ

Hazıranışı

1
*Oncelikle sucuğu kup kup keselim
*Kaşarı rendeleyelim
*Sosunu hazırlayalım
*Sıvı yağ sut karıştıralım
*Yufkaya sosu koyalım
*Yufkayı 4 bolelim
*İc malzemesini koyalım
*Ucgen şekilde kapatalım
*Kızgın sıvı yağ da kızartalım
*Once yumurtaya sonra galeta ununa buluyalım
Servise hazır Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Peynirli Cıtır Borek Tarifi İcin Malzemeler *1 paket baklavalık yufka *1 su bardağı yoğurt *Yarım su bardağı sut *Yarım cay bardağı sıvı yağ *2 yumurta akı (Sarısı uzeri icin ) İc harcı icin *Beyaz peynir maydanoz patatesli veya kıymalı da yapabilirsiniz Uzeri icin; *Corek otu ve susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Sodalı Borek Tarifi İcin Malzemeler *2 adet yufka İci harcı icin; *Yarım kalıp beyaz peynir *Yarım deste maydanoz Yufkalara surmek icin; *1 cay bardağı sut *Yarım cay bardağı sıvı yağ Boreklerin uzerine dokmek icin: *Maden suyu (sade) 200 ml Uzeri icin; *Yumurta sarısı Sodalı Borek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Cıtır Borek Tarifi İcin Malzemeler *4 tane yufka Sosu icin *1 su bardağı sıvı yağ *2 yemek kaşığı un *2 yemek kaşığı sirke İci icin: *300 gr peynir, isteğe gore maydanoz ben kullanmadım Uzeri icin : *1 tane yumurta *Corekotu Cıtır Borek Tarifi Yapılışı İyi akşamlar, cok guzel cıtır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kıymalı Peynirli Cıtır Borek Tarifi İcin Malzemeler *1 paket baklavalık yufka 800 gramdı *100 gram tereyağı *1 su bardağı sut su karışımı ustune *Yumurta sarısı İcine *250 gram kıyma *1 buyuk soğan *Yarım tatlı kaşığından biraz fazla tuz *Yarım cay kaşığı karabiber Kavurmak icin *Az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Balık Tavasında Horoz İbiği Otlu Borek Tarifi İcin Malzemeler *Yarım kilo kadar horoz ibiği otu (İlkbaharda doğadan toplanan ot bana koyden geldi) *1 su bardağı trabzon sut minzi peyniri (Kaşar veya lor peynirde kullanabilirsiniz) *5 adet yufka *1 baş soğan *1 cay kaşığı kimyon *1 şeker kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt