Son konular

Supangle

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Supangle Tarifi İçin Malzemeler
1 litre süt
1 paket sütlü çikolata
1 paket bitter çikolata
3 yemek kaşığı kakao
3 yemek kaşığı nişasta
3 yemek kaşığı un
1 su bardağı toz şeker
1 yemek kaşığı tereyağ
1 su bardağı soğuk su

Supangle Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Supangleye başlamadan önce buzluğa 1 bardak su koyalım (İçine buz atmayalım)
Yağ çikolatalar ve su hariç bütün malzemeleri karıştırıp orta ateşte kaynayıp kıvam alana kadar karıştırıyoruz.
Kıvam aldıktan sonra ocağın altını kapatıp, tereyağı ve çikolataları ekleyip güzelce karıştırıyoruz.
Bütün malzemelerin birbirine karıştığından emin olduktan sonra supangleyi 15 dakika dinlenmeye bırakıyoruz.
Dinlenirken mutlaka ara ara karıştıralım ki supanglenin yüzeyi kabuk tutmasın.
15 dakika dinlenen supangleye 1 bardak soğuk suyu ekleyip güzelce karıştıralım. Böylece daha ipeksi bir kıvam alacak.
Süslemek için istediğiniz malzemeyi kullanabilirsiniz. Ben rulokat kullanmayı tercih ettim. Afiyet olsun
Supangle Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Supangle Tanımı İçin Malzemeler 5 su bardağı süt 2 adet yumurta sarısı 3 yemek kaşığı un 6 yemek kaşığı şeker 3 yemek kaşığı kakao 100 gram bitter çikolata 2 yemek kaşığı tereyağı 1 su bardağı soğuk su Kakaolu kek konutta kakaolu kek yoktu ben bisküvi kullandım Supangle Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Pastane Usulü Supangle (Tüm Püf Noktalarıyla) Tarifi İçin Malzemeler 1 litre süt 1 su bardağından 2 parmak eksik toz şeker 3 yemek kaşığı tepeleme un 2 yemek kaşığı tepeleme kakao 2 adet yumurta sarısı 150 gram bitter çikolata (2 paket) 1 yemek kaşığı tereyağ veya sanayağ 1 çay bardağı buz gibi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tavuk Göğüslü Supangle Tarifi İçin Malzemeler Tavuk göğsü için: 100 gram tereyağı 1 su bardağı un 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker Supangle için: 2.5 su bardağı süt 2 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı şeker 50 gram bitter çikolata 1 yemek kaşığı nişasta Üzeri için: Kakao ve ceviz Tavuk Göğüslü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Supangle Tarifi İçin Malzemeler 5 su bardağı süt 1 yumurta sarısı 3 yemek kaşığı un 7 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı nişasta 3 yemek kaşığı kakao 100 gram bitter çikolata 2 yemek kaşığı tereyağı 1 su bardağı soğuk su Supangle keki için 2 adet yumurta 2 kahve fincanı şeker Yarım su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Supangle Tanımı İçin Materyaller 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker (200 gr) 1 su bardağından bir parmak eksik un (80 gr) 2 yemek kaşığı buğday nişastası (30 gr) 3 yemek kaşığı kakao (30 gr) 2 yemek kaşığı tereyağı (40 gr) 100 gram bitter çikolata 1 su bardağı buz üzere su (200 ml) Su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt