Son konular

Süper Lezzetli Karnıyarık

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Süper Lezzetli Karnıyarık Tanımı İçin Malzemeler
️5-6 adet patlıcan
️250 gram kıyma
️1 adet soğan (ince doğranmış)
️3 diş sarımsak (ince doğranmış)
️2 adet sivri biber (doğranmış)
️3 adet domates (ince doğranmış)
️5 yemek kaşığı sıvıyağ
️1 yemek kaşığı domates salçası
️1 tatlı kaşığı tuz
️1 atlı kaşığı kırmızı biber
️1/2 (yarım) tatlı kaşığı karabiber
Süslemek için ;
Sivri biber ve domates

Süper Lezzetli Karnıyarık Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Patlıcanları yıkayın ve soyun.
Bir tavada gereğince yağ kızdırın, patlıcanları kısık ayarda her tarafını kızartın.
Kağıt havlu da fazla yağını alın.
Bir tepsiye yerleştirin, ortasından ayırın içini biraz bastırın ve tuzlayın.
Bir tavaya yağı, soğanı ve sarımsağı alın ve kavurun. Biberleri ekleyin kavurmaya devam edin.
Kıymayı da ekleyin, kıymalar kızarmaya başlayıncaya kadar kavurun.
Salçayı ve domatesleri ek edin ve birkaç dakika pişirin.
Tuzu ve baharatları ekleyin (kıyma karışımı çok kuru ise bir bardak suda biraz salça açıp ek edin).
Kıyma karışımı ile patlıcanları doldurun ve domates, biber ile süsleyin.
Tavada kalan kıymaları kıymetlendirmek için biraz su ekleyin ve tepsiye dökün.
Önceden ısıtılmış 200° fırında 30 dakika pişirin.
Süper Lezzetli Karnıyarık Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Karnıyarık Tanımı İçin Malzemeler 6 adet büyük patlıcan (çok büyük ise ikiye bölebilirsiniz) 2 adet sivri biber 2 adet patates Kıyma harcı için; 2 adet orta uzunluk soğan 2 diş sarımsak 1 adet domates 2 adet sivri biber Sıvı yağ Tuz, karabiber, kimyon, pul biber 200 gr kıyma 1 çay bardağı sıcak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Damakta İz Bırakacak Annem Usulü Karnıyarık Tarifi İçin Malzemeler Kızartma için: 1 kg patlıcan 3 adet biber Sıvı yağ İç malzeme için: 2 adet soğan 3 diş sarımsak 2 adet sivri biber 2 adet domates 250 gram kıyma Sosu için: 2 su bardağı su 2 yemek kaşığı domates salçası Damakta İz Bırakacak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Köz Patlıcanlı Fırında Karnıyarık Epeyce Hafif Ve Lezzetli Deneyin Derim Tanımı İçin Materyaller 4-5 adet orta uzunluk patlıcan Patlıcanların üzerine sürmek için: Sıvı yağ (istediğiniz kadar olabilir opsiyonel ben az ölçü kullandım) Kıymalı harç için: 200-250 gr dana kıyma 1 adet orta uzunluk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Karnıyarık Tanımı İçin Malzemeler 5 adet patlıcan 200 gram kıyma 1 adet orta uzunluk soğan 1 diş sarımsak 2 adet domates (ben yazdan yaptığım domates püresinden 5 kaşık kullandım) 1 adet yeşil biber 5/6 kol maydanoz 1 çay kaşığı tuz Pul biber Toz biber Karabiber Zerdeçal Kızartmak için sıvı yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Karnıyarık Tanımı İçin Gereçler 1 adet soğan 1 adet yeşil biber 1 diş sarımsak 200 gram kıyma 3 adet büyük uzunluk patlıcan 1 tatlı kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 avuç maydanoz Tuz Karabiber Pul biber 3 yemek kaşığı sıvı yağ Karnıyarık Tanımı Yapılışı Patlıcanlar yıkayıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt