Son konular

Susamlı Gofret Kurabiye (Royal Kuki)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Susamlı Gofret Kurabiye (Royal Kuki) Tarifi İçin Malzemeler
110 gram tereyağ veya margarin
1 su bardağı esmer veya beyaz toz şeker
1 su bardağı un
Çimdik tuz
1 paket vanilya
1/2 (yarım) çay kaşığı kabartma tozu
1 adet yumurta
1 su bardağı susam

Susamlı Gofret Kurabiye (Royal Kuki) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Margarin veya tereyağ oda sıcaklığında olmalı.
Bir kapta margarin ve toz şekeri kıvam olana kadar çırpalım .
Üzerine 1 yumurta kırıp tekrar çırpalım.
Sonradan un, kabartma tozu, vanilyayı ve tuzu ilave edip karıştıralım. En son susamı ilave edip karıştıralım.
Hamurun kıvamı macun kıvamında olmalı.
1 tatlı kaşığı kadar hamurdan alıp, yuvarlak şeklini verip, 2 cm ara ile yağlanmış tepsiye dizelim veya pişirme kağıdı serip pişirelim (benim kağıdım bitmişti). Ara vererek dikmemizin sebebi kurabiyeler piştikçe yayılıyorlar.
Ben 2 kere pişirdim. Toplam 25-26 tane çıkıyor.
Önceden 175 derecede ısıtılmış fırında 8-10 dk arası pişirelim.
Kenarlardan az rengi değişmeye başlayınca pişmiş demek ki, fazla pişirirseniz eğer kuru olma ihtimali var. Bu kurabiye kuki tarzında gevrek, kıyır kıyır, bu yüzden gofret kurabiye denildi.
Susamlı Gofret Kurabiye (Royal Kuki) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kuki Cookie (Kurabiye) Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 su bardağından 1 parmak eksik şeker Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı silme kakao Üzeri için; Yarım çay bardağı pudra şekeri Kuki Cookie (Kurabiye) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Gofret Kurabiye (Kıyır Kıyır) Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin yada tereyağı Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı mısır nişastası 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 çay bardağı ceviz veya fındık (dövülmüş) Yeterince un (4 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
30
  • Soru
Bayatlamayan Gofret Tadında Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin yahut tereyağ (250 gr) Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu Un İsteğe bağlı 1 su bardağı fındık yahut ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Gofret Kurabiye (Bu Zamana Kadar Yediğiniz En Kıyır Kurabiye) Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin veya tereyağı Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı nişasta 1 su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1 çay bardağı fındık Un Gofret Kurabiye (Bu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Cevizli Gofret Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin veya tereyağ (250 gr) Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı mısır nişastası Yarım su bardağı toz şeker Yarım su bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı sirke (üzüm sirkesi kullandım) 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tuzu 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
Üst Alt