Son konular

Süslü Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Süslü Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
1 paket yumuşamış margarin
4-5 yemek kaşığı pudra şekeri
3-4 su bardağı un
Üzerini Süslemek İçin
Çikolata
Fındık, fıstık, ceviz, hindistan cevizi

Süslü Kurabiye Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Yumuşamış margarin ve pudra şekerini ister elimizle yoğuralım, isterseniz mikser ile karıştıralım. Unu azar azar ekleyip yoğuralım ve 5 dakika kadar buzdolabına katalım.
İstediğimiz form verdikten sonra yağlı kağıt serili tepsimize dizelim. Evvelce ısıtılmış 170 derece fırında alt kısmı kızarana kadar pişirelim pişme müddeti fırınınıza nazaran değişiklik gösterebilir.
Pişen kurabiyeler soğumaya bırakalım. (Benim kurabiyeler birinci başta biraz yumuşaktı bekledikçe katılaştı siz bir adedinin tadına bakarsınız ona nazaran pişirmeyi yaparsınız)
Çikolatayı benmari yordamı eritelim ve kurabiyeleri çikolata ile süsleyelim üzerini istediğiniz biçimde süsleyebilirsiniz. Süsledikten sonra buzdolabında koruma edebilirsiniz.
Not: Aslında bu tanım un kurabiyesi idi özgün tanım de 3 su bardağı un yazıyordu lakin ben 4 su bardağı un ekledim ve bu halde yaptım çok da hoş oldu. Bu tanım ile şeker hamuru ile de kaplayabileceğinizi düşünüyorum.

Similar threads

• Soru
Tek Lokmalık Süslü Un Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 250 gram tereyağı yahut margarin ( oda sıcaklığında) 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 3 yemek kaşığı nişasta 3,5 4 su bardağı un( denetimli ekleyin) Üzeri için; Hazır çikolata sosu Tek Lokmalık Süslü Un Kurabiye Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Süslü Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 250 gram margarin /tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 4 yemek kaşığı mısır nişastası 4 yemek kaşığı pudra şekeri Yarım çay kaşığı kabartma tozu 4 su bardağı un 4 yemek kaşığı badem tozu (olmasa da olur) Üzeri İçin ; Beyaz ve bitter çikolata veya hazır sos Süslü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Enfes Süslü Yıldız Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağı veya margarin ︎Yarım bardak sıvı yağ ︎Yarım bardak nişasta ︎1 su bardak pudra şekeri ︎1 paket kabartma tozu ︎1 paket vanilya ︎2 çorba kaşığı kakao ︎2 bardak un (miktar kullanılan markaya göre değişebilir!) ︎80 gram beyaz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kartopu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 paket margarin (250 gr)oda ısısında 1 su bardağı sıvı yağ 1 yumurta 1 paket vanilya 5 su bardağı un Bulamak için; 1.5 su bardağı hindistan cevizi 1.5 su bardağı pudra şekeri Kartopu Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Hamur için; bir kaba...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kıyır Kıyır Süslü Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 150 gram margarin yada tereyağı (Oda sıcaklığında) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı nişasta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un Kurabiyeyi bulanmak için; Erimiş çikolata Süslemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt