Son konular

Sütlü Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Sütlü Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
Yarım su bardağı süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
1 yumurta sarısı (akı üzerine)
1 su bardağı pudra şekeri
Yarım paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (ben 3 su bardağı kadar kullandım)
Üzeri için;
1 yumurta akı
Ceviz

Sütlü Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle süt, sıvı yağ ve yumurta sarısını karıştırma kabımızın içerisine alalım.
Bu üç malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra pudra şekerini kabartma tozunu ve vanilyayı ekleyelim sonrasında unu azar azar ekleyelim, ele yapışmayan bir hamur elde ettiğimizde ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlayalım.
Ben 26 adet çıkardım. Üzerini önce yumurta akına daha sonra ceviz parçacıklarına bulayalım.
Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında üzeri kızarmadan hamurun üzeri çatlayana kadar pişirelim.
Yaklaşık 10-15 dakika kadar sürüyor.
Not: Fırından çıktıktan sonra hemen almayın yoksa dağılır. Ben üzerine çikolata gezdirdim, dilerseniz bu şekilde de tüketebilirsiniz. Gerçekten az malzemeyle hem lezzetli hem bereketli bir kurabiye. Deneyecek olanlara şimdiden afiyet olsun

Sütlü Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Sütlü Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Yarım su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı pudra şekeri 1 tane yumurta sarısı (akı üzeri için ) 1 paket vanilya 3 su bardağı un Yarım paket kabartma tozu Üzeri için : Yumurta akı Ceviz Sütlü Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 250 gram margarin veya tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta akı 1 çay bardağı ince dövülmüş ceviz 1 çay kaşığı tepeleme dolu tarçın 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 4,5-5 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tek Hamurdan Çeşit Çeşit Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 1 paket yumuşak margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yumurta sarısı 1 su bardağı pudra şekeri Yarım su bardağı nişasta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Aldığı kadar un Kurabiyeler için; 60’ar gram beyaz çikolata sütlü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Cevizli Tahinli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı şeker 1 su bardağı tahin 200 gram margarin 1 tane yumurta sarısı (Beyazı üzeri için ) 1 paket vanilya 3,5 su bardağı un Üzeri için; Dövülmüş ceviz Yumurta akı Cevizli Tahinli Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Hindistan Cevizi Dolgulu Islak Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 125 gram tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı toz şeker 1 adet yumurta 2 tepeleme yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Un Dolgusu için; 2 çay bardağı hindistan cevizi 1 çay bardağı pudra şekeri 1 yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt