Son konular

Tadına Doyamayacağınız Kıyır Kıyır Mahlepli Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Tadına Doyamayacağınız Kıyır Kıyır Mahlepli Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
200 gram katı yağ (oda ısısında)
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta(sarısı üzerine)
1 tatlı kaşığı mahlep
1 yemek kaşığı çörek otu
2 yemek kaşığı sirke(ben elma sirkesi kullandım)
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı pudra şekeri
4 su bardağı un(kontrollü ekleyin)
Üzerine dökmek için susam
1 çay kaşığı tuz

Tadına Doyamayacağınız Kıyır Kıyır Mahlepli Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye Tanımı Yapılışı

Kabartma tozu ve un hariç öteki materyalleri yoğurma kabında karıştıralım.
Sonra 3 su bardağı unu ve kabartma tozunu ekleyelim.
Yoğurun kalan bir su bardağı unu da denetimli ekleyerek yumuşak bir hamur yoğuralım.
Elinizle yuvarlak haller verip tepsiye dizin ,sonra üzerlerine yumurta sarısı sürün ve susam döküp 180 derece fırında 20 dakika pişirelim.
İki tepsi oluyor bu gereçlerle ikinci tepsiyi fırın sıcak olduğu için 15 dakika sonra denetim edip çıkartalım.
Kıyır kıyır tadına doyamayacağınız kurabiyeler deneyeceklere afiyet olsun şimdiden.

Similar threads

• Soru
Kıyır Kıyır Ağızda Dağılan Mahlepli Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta beyazı 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı nişasta 1/2 (yarım) su bardağı mısır unu 1 çay kaşığı mahlep 3 yemek kaşığı sirke 1 çay kaşığı tuz 1,5 su bardağı un 1 paket kabartma tozu Üzeri için 2 adet yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Kıyır Kıyır Çörek Otlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 125 gr terayağ yahut (margarin) 1 çay bardağı sıvı yağ 2 tane yumurta sarıları üzerine 1 tatlı kaşığı mahlep 1 yemek kaşığı sirke 2 yemek kaşığı pudra şekeri 1 tatlı kaşığı tuz 1 küçük çay bardağı çörek otu 1 paket kabartma tozu 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Bayatlamayan Tuzlu Kurabiye (Mahlepli) Tanımı İçin Gereçler 250 gram margarin 1 çay bardağı sıvı yağ Yarım türk kahve fincanı sirke (Üzüm sirkesi kullandım) 2 adet yumurta (Sarının birini üzeri için ayıralım) 1 yemek kaşığı şeker 1,5 tatlı kaşığı tuz 2.5 tatlı kaşığı mahlep (Kesinlikle kullanın)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Agızda Dağılan Kıyır Kıyır Çörek Otlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 paket margarin (Oda sıcaklığında) 1 adet yumurta akı (Sarısı üzerine) Yarım çay bardağı sıvıyağ 2 yemek kaşığı şeker 2 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı susam 2 yemek kaşığı çörek otu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kıyır Kıyır Çörek Otlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 100 gram margarin yada tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta(sarısı üzeri için) 1 çay kaşığı şeker 1,5 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Yarım çay bardağı çörek otu 2,5 su bardağı un Kıyır Kıyır Çörek Otlu Kurabiye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt