Son konular

Tam Kıvamında Magnolia

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tam Kıvamında Magnolia Tanımı İçin Materyaller
1 litre süt
2,5 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı tepeleme un
1 su bardağı şeker (Çok tatlı sevmiyorsanız biraz azaltabilirsiniz
2 yumurta sarısı
1 paket soğuk krema
1 paket vanilin
1 yemek kaşığı tereyağ
1 paket bisküvi (Ben burçakla yaptım)
Dilediğiniz meyve

Tam Kıvamında Magnolia Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Un, nişasta ve şekeri tencerede harmanlayın. Yumurta sarılarını ekleyin, çırpma teliyle çırpın. Sonra sütü azar azar ekleyip her seferinde topak kalmayana kadar çırpın.
Topak kalmadığından emin olunca altını açıp orta ateşte sürekli karıştırarak pişirin. Altını kapatıp tereyağ ve vanilin de ekleyerek karıştırın soğumaya bırakın.
Soğuyunca kremayı dolaptan çıkarıp ekleyin, düzgünce çırpın (Kıvamı soğudukça oturacak) burçakları rondodan geçirin.
Bisküvi, muhallebi, meyveleri sıralayarak istediğiniz şekilde cuplara yerleştirin (Ben bir katına kremşanti koydum seviyorsanız ekleyebilirsiniz) dolapta 4-5 saat dinlendirip servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Kupta Sütlü Tatlı Bisküvili Meyveli Sütlü Tatlı (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 1 litre süt 1 yemek kaşığı nişasta 3 yemek kaşığı un 1 su bardağı tozşeker 1 tam yumurta yada 2 yumurta sarısı 1 paket 200 gram labne peyniri Gereğince muz ve çilek 1 paket kadar bisküvi Kupta Sütlü Tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Çilekli Magnolia Tanımı İçin Gereçler 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker 2 adet yumurta sarısı 1 türk kahvesi fincanı mısır nişastası 2 yemek kaşığı tepeleme un 1 adet vanilya 1 kutu krema ( 200 ml) 1 paket bebe bisküvisi ya da burçak bisküvi 10-15 adet çilek Çilekli Magnolia Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Magnolia Tanımı İçin Materyaller Muhallebisi için; 1 litre süt 1 su bardağı şeker 2 yemek kaşığı nişasta 3 yemek kaşığı un Yarım yemek kaşığı margarin 1 paket krem şanti(toz halinde kullanılacak) Süslemek için; 2 paket burçak bisküvi 8-9 tane çilek Fındık parçacıkları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Magnolia Tanımı İçin Gereçler 1 litre süt 1 su bardağı şeker 2 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı un 1 yumurta sarısı 1 kutu krema 1 paket bisküvi Çilek ve isteğe göre muz Magnolia Tanımı Yapılışı Bir tencereye sütü, nişastayı, unu, yumurta sarısını, şekeri koyuyoruz ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Kivili Cheesecake Tanımı İçin Malzemeler 1,5 su bardağı süzme yoğurt 400 gram labne 1 su bardağı şeker 1 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı un 3 yumurta 1 paket vanilya Yarım limon suyu Limon kabuğu rendesi Tabanı için; 2 paket burçak bisküvi 2 yemek kaşığı süt 50 gram...
Cevaplar
0
Görüntüleme
27
Üst Alt