Son konular

Tarçınlı Cevizli Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler
125 gr margarin
1 çay bardağı sıvı yağ
1 adet yumurta
3 yemek kaşığı toz şeker
1.5 su bardağı nişasta
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu 1tatlı kaşığı tarçın
1 su bardağı kırılmış ceviz içi
Üzeri için;
3 yemek kaşığı pudra şekeri
1 tatlı kaşığı tarçın

Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Oda sıcaklığındaki margarini ve başka sıvı gereçlerimizi karıştıralım.
Ardından un, nişasta, toz şeker, kabartma tozu ve tarçını ekleyelim, son olarak ceviz kırığını ekledikten sonra yoğuralım.
Hamurlarımız ceviz büyüklüğünde bezeler olsun.
180 derece fırında kızarana kadar pişirelim ben 25 dakika pişirdim. Daha sert olmasını isterseniz 30 dakika kadar pişirebilirsiniz.
Fırından çıkan kurabiyelerimizi pudra şekeri ve tarçın karışımına bulayalım. Afiyet olsun
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 250 gram margarin veya tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta akı 1 çay bardağı ince dövülmüş ceviz 1 çay kaşığı tepeleme dolu tarçın 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 4,5-5 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Cevizli Tarçınlı Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 250 gram eritilmiş margarin 3 çorba kaşığı pudra şekeri 1 su bardağı ufalanmış ceviz 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 3 su bardağı un Üzeri için; 1/2 (yarım) su bardağı pudra şekeri 1/4 (çeyrek) su bardağı tarçın Cevizli Tarçınlı Kurabiye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Asla Bayatlamayan Tarçınlı Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 250 gram margarin yağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı pudra şekeri 6 yemek kaşığı nişasta 3 yemek kaşığı tarçın 1 adet yumurta 1 su bardağı dövülmüş ceviz 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Alabildiğince un ben 5 bardak kullandım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Pırıltılı Kurabiye (Cevizli Ve Tarçınlı) Tarifi İçin Malzemeler Yarım paket yumuşamış margarin (125 gr) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri Yarım su bardağı ince çekilmiş ceviz 1 çay kaşığı tarçın 1 paket vanilya 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 3 su bardağı un Üzeri için; 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Cevizli Tarçınlı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram margarin (Oda sıcaklığında ) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı ceviz 1 çay kaşığı tepeleme tarçın 1 yumurta 1 paket kabartma tozu 1 paket şekerli vanilin 2.5 su bardağı un Üzeri için; Yarım çay bardağı pudra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt