Son konular

Tarçınlı Cevizli Yulaflı Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tarçınlı Cevizli Yulaflı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
1.5 su bardağı yulaf unu
25 gram tereyağ
3 yemek kaşığı sıvı yağ
2 yemek kaşığı su
1 çay kaşığı karbonat
12 kahve fincanı çekilmiş ceviz
1 tatlı kaşığı pudra şekeri
2 tatlı kaşığı nişasta
1 tatlı kaşığı tarçın
Üzeri için:
1 tatlı kaşığı tarçın
2 yemek kaşığı pudra şekeri

Tarçınlı Cevizli Yulaflı Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle 1. 5 su bardağı yulafımızı bir tavada hafif kavuruyoruz. Ben birkaç tane de ceviz attım içine.
Kavrulan cevizli yulafımızı ılınınca rondodan geçiriyoruz ve un haline getiriyoruz. Yulaf unumuz hazır.
Yulaf unumuzu derin bir kaba alıyoruz ve üzerine diğer malzemelerimizi de ekleyerek kurabiye hamurumuzu hazır hale getiriyoruz. Hamur biraz sert oluyor bu aşamada bir iki kaşık su ekledim ben, tadında herhangi bi değişim olmuyor.
Hamurumuzdan küçük parçalar kopartıp şekil veriyoruz ve yağlı kağıt serilmiş fırın tepsimize diziyoruz.
170 derece önceden ısınmış fırında yaklaşık 20 dakika pişen kurabiyelerimizi çıkar çıkmaz pudra şekeri ve tarçın karışımına bulayıp servis tabağına alıyoruz.
Soğuyan kurabiyelerimiz çayınıza, kahvenize eşlik etmeye hazır.
Afiyet olsun
Tarçınlı Cevizli Yulaflı Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ 1 yumurta beyazı 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı pudra şekeri 1 yemek kaşığı tarçın 1 yemek kaşığı sirke 1 çay bardağı çekilmiş ceviz 4,5 su bardağı un Üzeri için; 2 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 250 gram margarin veya tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta akı 1 çay bardağı ince dövülmüş ceviz 1 çay kaşığı tepeleme dolu tarçın 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 4,5-5 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tarçınlı Cevizli Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 125 gr margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 3 yemek kaşığı toz şeker 1.5 su bardağı nişasta 2 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1tatlı kaşığı tarçın 1 su bardağı kırılmış ceviz içi Üzeri için; 3 yemek kaşığı pudra şekeri 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Pırıltılı Cevizli Tarçınlı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram yumuşak margarin 1 çay bardağı sıvı yağ Yarım su bardağı ince çekilmiş ceviz 1 çay bardağı pudra şekeri 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 paket vanilya 1 çay kaşığı tarçın 2. 5-3 su bardağı kadar un Üzeri için: 5 yemek kaşığı toz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Cevizli Tarçınlı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram margarin (Oda sıcaklığında ) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı ceviz 1 çay kaşığı tepeleme tarçın 1 yumurta 1 paket kabartma tozu 1 paket şekerli vanilin 2.5 su bardağı un Üzeri için; Yarım çay bardağı pudra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt