Tava Boreği Nasıl Yapılır

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tava boreği hem cok pratik hemde cok lezzetli oluyor bayanlarOzellile calışan bayanlar icin oldukca ideal bir borek tarifiYorgun argın eve geldiniz ve akşam yemeğiniz henuz hazır değil hic telaş etmeyin kısa surede nefis bir borek yapabilirsiniz

Tava boreğimiz icin gerekli olan malzemeler

3 adet yufka
1 cay bardağı sut
Yarım cay bardağı sıvıyağ
1 yumurta
Maydanoz
150 gr peynir
4 kaşık sıvıyağ (tavayı yağlamak icin)

imagestavaboreginasilyapilir5ad3c7ec0ee1c

Tava boreğimizin yapılışı ise şoyle bayanlar;

Yumurta, sut ve sıvıyağ cırpılır, sos hazırlanır Peynir ezilir ve doğranmış maydanozla ic harcı hazırlanır Tava iki kaşık yağla iyice yağlanır 1 yufka serilir, kenarları tavanın dışına sarkıtın Uzerine biraz sos gezdirilir, yarım yufka serilir

Daha sonra sos surulur ,kalan yarım yufka serilir Uzerine peynirli harc yayılır Kalan 1 yufka yarım yarım soslanarak yayılır Tavanın kenarlarıdan sarkan kısımları, toparlanır ve boreğin ustu kapatılır Ocağa alınır kısık ateşte cevrilerek pişirilir, spatula yardımıyla pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz

Ben boreği cevirmek icin duz bir kapak kullanıyorum, eğer yoksa buyuk bir tabağa cevirebilirsiniz Kalan iki kaşık yağla tavayı yağlayıp, borek tavaya alınır Kısık ateşte diğer yuzu kızartılır Servise alınır hepsi bu kadar bayanalr afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Merhaba bayanlar hafta sonunda eşler ve cocuklar evdeyken onlara nefis bir borek yapmaya ne dersinizBu boreği ozellikle eşleriniz cok beğenecek garantisini verebiliyorum kilo sorunu olmayan eşler icin harika bir borek tarifi paylaşıyorum sizlerle şimdiden ellerinize sağlık beylere Afiyet olsun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Su Boreği Tadında Tava Boreği Tarifi İcin Malzemeler *3 adet yufka *1 su bardağı sut *1 adet yumurta *Yarım cay bardağı sıvı yağ *Yarım şişe maden suyu İci harcı; *200 gr beyaz peynir *Yarım su bardağı kadar kaşar peynir (rendelenmiş) *7 8 dal maydanoz Tavayı yağlamak icin; *1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
50
  • Soru
Pratik tava boreği tarifi resimli Resimli prartik tava boreği Tava boreği tarifi imagespratiktavaboregitarifi5ad4278b155c8 Malzemeler : * 3 adet yufka, * Yarım su bardağı sut veya 56 yemek kaşığı yoğurt, * 1 adet yumurta * 12 cay bardağı sıvı yağ İci İcin: Peynirli, kıymalı veya patatesli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
  • Soru
ıspanaklı Tava Boreği, ıspanaklı Tava Boreği nasıl yapılır, Ispanaklı Tava Boreği Tarifi Resimli Ispanaklı Tava Boreğinin yapılışı imagesispanaklitavaboregitarifiresimli5ad451173830f ISPANAKLI TAVA BOREĞİ MALZEMELER 2 yufka 1 tutam ıspanak 1 soğan 50 gr kaşar peyniri 50 gr beyaz peynir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tava Boreği Tarifi imagesbesdakikadahazirlanancoklezzetlitavaboregitarifi5ad3c5aa99492 Tava boreği icin gerekli malzemeler iki tane yufka 1 kase beyaz peynir ve bir kase rendelenmiş kaşar peyniri ici harcı icin 2 yumurta 1 su bardağı sut yarım cay bardağından biraz fazla sıvı yağ 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt