Tavada Dana Şiş Ciğer

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavada Dana Şiş Ciğer Tarifi İçin Malzemeler
500 gram dana ciğeri
Yarım çay bardağı zeytinyağ
1 tatlı kaşığı kimyon
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı toz kırmızıbiber
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı isot
1 çay kaşığı kekik
2 yemek kaşığı tereyağ
2 tane kırmızıbiber
2 tane yeşilbiber

Tavada Dana Şiş Ciğer Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle baharatlarımızı ve zeytinyağımızı karıştıralım.
Zarını çıkardığımız ciğerimizi kuşbaşından bira daha küçük doğrayalım.
Zeytinyağılı baharatlı karışımın içine döküp 1 saat kadar dolapta bekletelim.
Şişlerimize ciğerlerimizi biberlerimizi geçirelim.
Tavamıza şişlerimizi sıralayalım.
Üzerine biraz zeytinyağ tereyağını koyup çok yüksek ateş olmasın orta ateşte kapağını kapatıp ara sıra çevirerek pişirelim.
Ara sıra kaşıkla tavadaki yağdan alıp şişlerimizin üstüne gezdirelim.
Not: ben Lavaşımı kendim yaptım sayfamda Lavaş Tarifi var yapmak isteyen ordan bakabilirsiniz.

Tavada Dana Şiş Ciğer Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ciğer Şiş Tarifi İçin Malzemeler Yarım kg kıyma dana ciğer 200 kg iç yağı 1 tatlı kaşığı karbonat 1 su bardağı süt 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber Lavaşı için; 1 su bardağı su 1,5 çay kaşığı tuz Aldığı kadar un Soğuyan salatası için; 3 adet kuru soğan 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Soslu Yaprak Ciğer Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo ciğer Un Tuz Sos için; 2 yemek kaşığı tereyağı Kekik 1 tatlı kaşığı Karabiber 1 çay kaşığı Kırmızıbiber 1 çay kaşığı 1 tatlı kaşığı kırmızı toz biber Soslu Yaprak Ciğer Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle zarı alınmış ciğerimizi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Ciğer Şiş (Deneyin Pişman Olmayacaksınız) Tanımı İçin Gereçler 600 gram dana ciğer (kuzu ciğer) 300 gram kuyruk yağı Çeyrek zeytinyağ 1 yemek kaşığı pulbiber Yarım tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı silme kimyon Piştikten sonra üzerine; 1.5 tatlı kaşığı kimyon Ciğer Şiş (Deneyin Pişman...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Fırında Şiş Kebap Tanımı İçin Malzemeler 500 gram dana kıyma 2 adet orta uzunluk soğan 2 adet kapya kırmızı biber 1 tatlı kaşığı tuz 3 çay kaşığı pul biber ve kırmızı toz biber 2 çay kaşığı karabiber (dilerseniz isotta ekleyebilirsiniz ben azcık ekledim çok daha hoş oldu) Dilediğiniz kadar yeşil...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Anam Babam Yöntemi Ciğer Sote Tanımı İçin Gereçler Yarım kilo dana ciğeri (Kuşbaşı doğranmış, isteğinize nazaran kuzu ciğeri de olur ) 1 tane kuru soğan (Yemeklik doğranmış) 3 diş sarımsak (Soyulup rendelenmiş) 3 tane yeşil biber (Küçük doğranmış) 2 tane domates (Kabuğu soyulup küçük doğranmış)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt