Son konular

Tavuk Fajita Nasıl Yapılır?

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavuk Fajita Nasıl Yapılır? İçin Malzemeler
2 modül tavuk göğsü
Marinesi için ;
2 yemek kaşığı zeytinyağı yahut sıvı yağ
Yarım maden suyu
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı pulbiber
1 çay kaşığı köri
1 çay kaşığı kimyon
Tuz
Sebzeler için ;
1 adet kapya biber
1 adet çarliston biber
1 orta uzunluk soğan
Tuz
Karabiber
Pulbiber
1,5 yemek kaşığı zeytin yağı

Tavuk Fajita Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle tavuk göğsümüzü ince uzun şeritler halinde (jülyen) doğrayalım.
Ardından geri kalan marine materyallerimizi ekleyip,karıştırıp,dolapta en az 1 saat dinlendirelim. (vakit yoksa dinlenmeden de yapabilirsiniz).
Sebzeleri de ince uzun şeritler halinde doğrayalım.
Ardından iki farklı tava da pişirmeye başlayalım. Tavukları tek tek tavaya ekleyelim ki yapışmasınlar. Çevirerek tavuklarımızı pişirelim .
Sebzeleri de öteki bir tavaya ekleyip,ezmeden soteleyelim.
Pişen tavuk ve sebzelerimizi isterseniz tavada birleştirip,karıştırabilirsiniz. İsterseniz de yanyana servis edebilirsiniz.
Ben yan yana makarna ile servis etmeyi tercih ettim,tercih sizin afiyet olsun ♥.
İnstagram ; tarif_defterim05

Not ; Tavuk marinesine sarımsak ekleyebilirsiniz .Ben 2 kişi olduğumuz için iki kişilik yaptım .

Tavuk Fajita Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tavuk Fajita Tanımı İçin Malzemeler 2 adet tavuk göğsü 1 paket makarna Marinesi için Yarım maden suyu 1 çay kaşığı köri 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı karabiber Tuz Sebzeler için 1 adet kapya biber 1 adet çarliston biber 1 adet soğan Karabiber Pul biber Tuz 1.5 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Tavuk Fajita Tarifi İçin Malzemeler Tavuk için; 500 gram kemiksiz tavuk eti 2 yemek kaşığı soya sosu 4 diş sarımsak(rendelenmiş) 3 yemek kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kimyon Tuz Sebzeli kısım için; 2 adet kuru soğan 4 adet yeşil biber 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavuk Fajita Tarifi İçin Malzemeler Tavuk marinesi için; 600 gram tavuk göğsü 3 yemek kaşığı soya sosu 3 yemek kaşığı zeytinyağı 2-3 diş sarımsak rendesi 1 tatlı kaşığı kekik 1 çay kaşığı köri 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay kaşığı tuz Sebzeleri için; 3 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavuk Fajita Tanımı İçin Materyaller 750 gram tavuk ğöğüs ( İncikte olur ) Jülyen doğranmış Marinesi İçin 6 yemek kaşığı sıvıyağ 3 yemek kaşığı soya sosu 2 yemek kaşığı elma sirkesi 3-4 diş sarımsak (Rendelenmiş ) 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı köri 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavuk Fajita Tarifi İçin Malzemeler 500 gram tavuk göğüs eti 2-3 diş ince dövülmüş sarımsak 3 yemek kaşığı zeytinyağı Kırmızı toz biber Karabiber Kimyon Tuz Sebze kısmı için; 1 orta boy kuru soğan 1-2 adet tatlı biber 1-2 adet kırmızı biber 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı Tavuk Fajita Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt