Son konular

Tavuk Kıymalı Ispanak Yemeği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavuk Kıymalı Ispanak Yemeği Tarifi İçin Malzemeler
1 bağ ıspanak
250 gram tavuk göğsü kıyması
1 çay bardağı bulgur
1 büyük boy kuru soğan
2 adet domates
2 yemek kaşığı domates salçası
2 ila 3 bardak su
Tuz
Karabiber
Pul biber
Sıvı yağ

Tavuk Kıymalı Ispanak Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle ıspanağımızı güzelce ayıklayıp temizliyoruz ve güzelce doğrayıp yıkıyoruz.
Ben 3 kez yıkadım sonra bir süzgeçten suyu iyice süzülene kadar beklettim ardından.
Tencerede yemeğimiz için doğradığımız soğanları kavuruyoruz.
Tavuk kıymasınıda beraber kavuruyoruz.
Daha sonra salçasınıda ekleyip kavuruyoruz ve baharatlarınıda katıp domateslerinide döküyoruz.
Sonra ıspanağınıda ekleyip karıştırıyoruz.
Üzerine bulgurunuda döküp suyunuda katıp karıştırıp pişmeye bırakıyoruz.
Suyunu isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun efendim umarım beğenirsiniz.
Tavuk Kıymalı Ispanak Yemeği Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıymalı Ispanak Yemeği Tanımı İçin Malzemeler 1 kg ıspanak 1 adet kuru soğan 1 /2 çay bardağı sıvı yağ 250 gram kıyma 1 yemek kaşığı salça Tuz, karabiber, kırmızı pul biber Kaynar su Kıymalı Ispanak Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Ispanakları ayıklayıp doğrayıp yıkıyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kıymalı Ispanak Yemeği Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo ıspanak 200 gram kıyma 1 adet havuç 1 adet soğan 2 diş sarımsak 2 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı tuz 5 yemek kaşığı sıvı yağ 4 su bardağı su 2 yemek kaşığı pirinç yada bulgur Kıymalı Ispanak Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kıymalı Ispanak Yemeği Tarifi İçin Malzemeler Yarım kg ıspanak 200 gr kıyma Yarım soğan 1.5 yemek kaşığı salça 2 yemek kaşığı sıvı yağ Tuz Kimyon Karışık baharat (köfte baharı olarak da biliniyor) 1 su bardağı su 1 adet yumurta Kıymalı Ispanak Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kıymalı Ispanak Yemeği Tanımı İçin Materyaller 1 tane orta uzunluk soğan 250 gram kıyma 500 gram ıspanak 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kasığı toz zencefil 1 çay kasığı karabiber 1 yemek kaşığı salça Kıymalı Ispanak Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Tenceremize sıvı yağı ekleyip...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kıymalı Ispanak Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo ıspanak 350 gram kıyma 1 adet büyük soğan 1 yemek kaşığı biber salçası 2 yemek kaşığı domates salçası Baharat 2-3 yemek kaşığı pirinç(pirinçi fazla da koyabilirsiniz) Kıymalı Ispanak Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Soğanları kavuralım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt