Son konular

Tavuklu Bezelye Yemeği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Gereçler
500 gr taze bezelye
250 gr kuşbaşı tavukgöğsü
2 adet havuç
1 adet büyük uzunluk soğan
1 yemek kaşığı karışık salça (ben karışık kullanıyorum tercihe bağlı)
3 yemek kaşığı zeytinyağı
4 su bardağı tavuk suyu (benim buzlukta bulunur, isterseniz kemikli tavuk alıp kemiklerini ayırıp başka tencerede kemikleri haşlayıp onu kullanabilirsiniz.)
1 adet kırmızı kapya biber
2 adet sivri yeşil biber
1 büyük uzunluk patates
1 çay kaşığı, tane çekilmiş karabiber tuz, toz biber ve toz zerdeçal

Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Kuru soğanı yemeklik doğrayın ve tencereye aldığınız sıvı yağın içerisine atın.
Soğanlar çok az kavurun.
Kuşbaşı doğranmış kemiksiz tavuk etlerini de tencereye alın.
Tavuk etleri sularını çekip, tekrar çekene dek kavurun.
Kabuklarını soyup, küp küp doğradığınız havuçları ve biberleri de tencereye alın biraz kavurun.
Baharatları ve salçayı da ekleyip karıştırın.
Küp küp doğradığınız patatesleri ve bezelyeleri de ek edin.
Tavuk suyunu ek edin.
Kısık ateşte pişmeye bırakın.
Patatesler yumuşayana dek pişirin. (dondurulmuş bezelye de kullanılabilir, dondurulmuş yapıyorsanız buzlu buzlu ekleyin suyunu 5 dk sonra ek edin. )
Ben bezelyeyi haşlamadan yapıyorum, haşlayıp yapanlar var tercih sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.
Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Malzemeler 500 gram donmuş bezelye 1 adet soğan 1 tatlı kaşığı domates biber karışık salça 1 çay kaşığı tuz 2 adet tavuk but 1 adet havuç 1 adet patates 1 diş sarımsak 2 yemek kaşığı sıvı yağ Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tavuklu Bezelye Tanımı İçin Gereçler 1 adet tavuk göğsü Yarım kilo bezelye 1 adet orta uzunluk soğan 1 yemek kaşığı salça 3 yemek kaşığı şişe domates 3 yemek kaşığı zeytinyağı Tuz Karabiber Kimyon Tatlı toz biber Tavuklu Bezelye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Tencerenin içerisine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Gereçler 1 kase kuşbaşı göğüs Yarım kilo bezelye 1 adet havuç 1 adet soğan 1 adet patates 4 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 2 su bardağı sıcak su Tuz Pulbiber Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Bezelye Tavuklu Patates Yemeği Tanımı İçin Gereçler 3 adet patates 4 adet tabuk but 1 adet havuç 1 adet sivri biber 1 küçük kavanoz bezelye Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 buçuk yemek kaşığı salça 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı kaşığı toz biber Tuz Bezelye Tavuklu Patates Yemeği Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Gereçler 350 gram tavuk göğüs 1 adet patates 1 orta uzunluk soğan 1 su bardağı bezelye 1 yemek kaşığı salça Tuz,karabiber,pul biber Zeytinyağı Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Küçük küçük yemeklik doğranan soğan zeytinyağında...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt