Son konular

Tavuklu Bezelye Yemeği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavuklu Bezelye Yemeği Tarifi İçin Malzemeler
250 gram küp küp doğranmış tavuk göğsü
2 orta boy doğranmış havuç
Yarım kilo ayıklanmış bezelye(superfresh kullandım)
1-2 domates (konserve olur)
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
6-7 kaşık zeytinyağ
Karabiber
Tuz

Tavuklu Bezelye Yemeği Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tavukları zeytinyağında hafif kavuruyoruz.
Doğradığımız havuçları ekliyoruz, kavurmaya devam ediyoruz.
Salçayı baharatı ekliyoruz.
En son bezelyeyi ve domatesi ekleyip biraz su koyduktan sonra kısık ateşte 20 dk pişiyor afiyet olsun.
Tavuklu Bezelye Yemeği Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Gereçler 1 kase kuşbaşı göğüs Yarım kilo bezelye 1 adet havuç 1 adet soğan 1 adet patates 4 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı biber salçası 2 su bardağı sıcak su Tuz Pulbiber Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Malzemeler 500 gram donmuş bezelye 1 adet soğan 1 tatlı kaşığı domates biber karışık salça 1 çay kaşığı tuz 2 adet tavuk but 1 adet havuç 1 adet patates 1 diş sarımsak 2 yemek kaşığı sıvı yağ Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tavuklu Havuçlu Patatesli Bezelye Yemeği Tanımı İçin Materyaller 1 kilo bezelye Yarım göğüs eti 1 adet kuru soğan 1 adet patates 1 adet havuç 1 yemek kaşığı salça 5 yemek kaşığı sıvı yağ 6-7 su bardağı ılık su 2 tatlı kaşığı tuz Pulbiber Tavuklu Havuçlu Patatesli Bezelye Yemeği Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavuklu Bezelye Yemeği Tanımı İçin Gereçler 500 gr taze bezelye 250 gr kuşbaşı tavukgöğsü 2 adet havuç 1 adet büyük uzunluk soğan 1 yemek kaşığı karışık salça (ben karışık kullanıyorum tercihe bağlı) 3 yemek kaşığı zeytinyağı 4 su bardağı tavuk suyu (benim buzlukta bulunur, isterseniz kemikli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Tavuklu Zerzevat Yemeği (Tencerede Nefis Lezzet) Tanımı İçin Gereçler 1/2 (yarım) tavuk göğsü 2 adet patlıcan 1 adet kabak 2 adet patates 1 adet kuru soğan 2 diş sarımsak 1 büyük domates yahut 1 su bardağı domates sosu 1 küçük kase dondurucudan doğranmış yeşil biber 1 adet kapya biber 1 silme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt