Son konular

Tavuklu Köz Sebzeli Şehriye Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavuklu Köz Sebzeli Şehriye Salatası Tanımı İçin Gereçler
2 su bardağı arpa şehriye
4 su bardağı kaynar su
3 yemek kaşığı tereyağ +sıvı yağ
Közlenmiş patlıcan ( yazdan hazırlamıştım) Bir ölçü görselde ki kadar
Közlenmiş kapya biber (yazdan hazırlamıştım)
Haşlanmış didiklenmiş tavuk eti (Ben 3 adet but kullandım göğüs eti de olabilir)
3 diş sarımsak
2 kase yoğurt
Mısır
Tuz, pulbiber
Süslemek için
Süzme yoğurt ve mısır

Tavuklu Köz Sebzeli Şehriye Salatası Tanımı Yapılışı

Tencerede yağ ile şehriyeler kavrulur sıcak suyu eklenerek pişirilir.
Diğer gereçlerle karıştırılır ve servis tabağına alınır.
Üstünü istediğimiz üzere süsleyebiliriz. Ben süzme yoğurt ve mısır ile süsledim.
Dereotu pulbiber ile de süslenebilir. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Şehriye Salatası Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı arpa şehriye 2 su bardağı sıcak su 1 demet yeşil soğan Yarım demet maydanoz Yarım demek dereotu 2 adet közlenmiş kapya biberi Mısır Salatalık turşusu Şehriye Salatası Tanımı Yapılışı Öncelikle uygun bir tavada/tencerede az yağda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Mercimekli Tavuklu Ve Yoğurtlu Şehriye Salata Tanımı İçin Malzemeler 1 çay bardağı yeşil mercimek 2 çay bardağı arpa şehriye 1 kesim tavuk göğsü (1 paketin yarısını kullandım) 1 yemek kaşığı dolusu mayonez 1 kase dolusu yoğurt (Az olursa biraz daha eklenebilir )yoğurt Tuz İsteğe bağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Yoğurtlu Köz Patlıcanlı Bulgur Köftesi Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı köftelik bulgur 1 su bardağı sıcak su 1 adet yumurta 1 diş rendelenmiş sarımsak 3 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı biber salçası 1 çay kaşığı tuz Birer çay kaşığı pul biber, ve karabiber 1 silme kaşığı kimyon...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Çay Saatlerinin Pratik Lezzeti Olan Tavuklu Arpa Şehriye Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı arpa şehriye Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet tavuk göğsü 3.5 su bardağı su (Haşladığımız tavuğun suyunu kullanabiliriz) 1 kutu mısır konservesi 4 -5 adet közlenmiş kırmızı biber 5 -6 kısım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Yedikçe Yedirten Tavuklu Arpa Şehriye Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 adet haşlanmış tavuk göğsü 1 su bardağı arpa şehriye 2 su bardağı tavuğun haşlama suyu ya da normal su. 6 adet kornişon turşu 2 adet közlenmiş kapya biber Bir avuç kıyılmış dereotu 1 çay bardağı konserve mısır 1 kase yoğurt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt