Son konular

Tavuklu Terbiyeli Şehriye Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tavuklu Terbiyeli Şehriye Çorbası Tanımı İçin Materyaller
6-7 su bardağı su
300 gram tavuk göğsü
1 su bardağı tel şehriye
Tuz
Karabiber
Sıvı yağ
Terbiyesi için;
1 adet yumurta
Yarım limonun suyu

Tavuklu Terbiyeli Şehriye Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Tavuğu suda haşlayın. Tavukları sudan çıkartıp tiftikleyelim tekrar suya atalım. Biraz sıvı yağ ekleyelim.
Kaynarken 1 su bardağı tel şehriyeyi dökelim.
Şehriyeler yumuşayana kadar kaynatalım.
Tuz ve karabiber ekleyelim.
Bir yandan terbiyesini hazırlayalım. 1 yumurta ve yarım limonun suyunu uygunca çırpalım.
Terbiyeyi yavaş yavaş dökerken çorbayı tıpkı anda süratlice karıştıralım.
Çok az daha kaynatalım. Bol limon sıkarak tüketelim. Afiyet olsun.
Tavuklu Terbiyeli Şehriye Çorbası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tavuklu Terbiyeli Tel Şehriye Çorbası (Şifa Çorbası) Tarifi İçin Malzemeler 2 parça tavuk göğsü 1 çay bardağı tel şehriye 1 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı un Sıvıyağ Tuz Pul biber Karabiber Çobanın kıvamına göre su Terbiyesi için; 1 adet yumurta sarısı 1 adet limon suyu Tavuklu Terbiyeli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Terbiyeli Ve Tavuklu Tel Şehriye Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 1 bütün tavuk (Ben yemek yapacağım diye bütün kullandım siz 1 yahut 2 butlada yapabilirsiniz) 1 tatlı kaşığı un 1 çay bardağı tel şehriye 3 su bardağı tavuk suyu Tuz Terbiyesi için; 1 adet yumurta sarısı 8 yemek kaşığı yoğurt Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 yemek kaşığı sıvı yağ (ben zeytinyağ kullanıyorum) 1 yemek kaşığı tereyağı 1 orta boy soğan 1 diş sarımsak 1 orta boy havuç 5 su bardağı sıcak su 1 su bardağı kemik suyu Yarım kase arpa şehriye 1 tatlı kaşığı tuz. Terbiyesi için: 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Terbiyeli Tel Şehriye Çorbası Tanımı İçin Gereçler 1 orta uzunluk soğan 1 yemek kaşığı salça 1 çay bardağı tel şehriye Yarım demet maydanoz Tuz, pul biber Terbiyesi için: 2 tatlı kaşığı un 1 su bardağı su Terbiyeli Tel Şehriye Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Soğanı küçük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kıvamında Terbiyeli Tel Şehriye Çorbası Tanımı İçin Malzemeler 5 su bardağı sıcak su 1 büyük çay bardağı tel şehriye 1 su bardağı kemik suyu 1 çorba kaşığı un 1 çorba kaşığı tereyağ 2 çorba kaşığı sıvı yağ Tuz,nane Terbiyesi için; Yarım limon suyu 1 yemek kaşığı yoğurt 1 adet yumurta sarısı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt