Son konular

Tek Atımlık Çörek Otlu Nişastalı Tuzlu Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tek Atımlık Çörek Otlu Nişastalı Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler
125 gram yumuşak margarin
1 çay bardağından az sıvı yağ
Yarım çay bardağı çörek otu
2 yemek kaşığı nişasta
2 yemek kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı şeker
1 yumurta akı (Sarısı üzerine)
1 çay kaşığı kabartma tozu
Aldığı kadar un

Tek Atımlık Çörek Otlu Nişastalı Tuzlu Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Un hariç tüm gereçleri karıştırın. Yavaş yavaş un ekleyerek yumuşak, kolay hal alan bir hamur elde edin.
Hamurdan minik modüller alıp yuvarlayın. Ben lokmalık olacak formda misket boyutunda küçük küçük yuvarladım.
Hepsini yuvarlayıp üzerine yumurta sarısı sürün.
Ben yumurtasını üzerlerine batıra batıra parmağımla sürüyorum daha kolay oluyor. 1,5 tepsi kurabiye çıkıyor.
Isınmış 170 derecede pişirin. İsterseniz soğuduktan sonra buzlukta da koruma edebilirsiniz.
Tek Atımlık Çörek Otlu Nişastalı Tuzlu Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tek Atımlık Çörek Otlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 125 gram margarin (oda sıcaklığı) 1 su bardağı sıvı yağ 1 yumurta(akı içine)sarısı üstüne 1 paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı şeker 3 yemek kaşığı çörek otu 5 buçuk su bardağı un Tuz Tek Atımlık Çörek Otlu Kurabiye Tanımı Yapılışı Sıvı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tek Atımlık Nokta Kurabiye Tanımı İçin Materyaller Yarım paket margarin yahut tereyağı Yarım su bardağı sıvıyağ 2 yemek kaşığı üzüm sirkesi 1 çay kaşığı pudra şekeri 1 çay kaşığı tuz 1 yumurta akı (Sarısı üzerine) 1 paket kabartma tozu 1 -2 yemek kaşığı çörek otu Tek Atımlık Nokta Kurabiye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Çörek Otlu Tuzlu Lokmalık Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 paket tereyağı 1 su bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı pudra şekeri 1 tatlı kaşığı tuz 2 paket kabartma tozu 3 yemek kaşığı çörek otu 2 adet yumurta (Beyazı hamurun içine sarısı üzerine) 4-5 su bardağı un (Kontrollü katalım) Çörek Otlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çörek Otlu Ağızda Dağılan Lokmalık Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1.5 yemek kaşığı çörek otu 1.5 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 yumurta akı sarısı üzerine Un Üzeri için Yumurta sarısı Susam Çörek Otlu Ağızda Dağılan Lokmalık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Mısır Unlu, Tuzlu Lokmalık, Kurabiye, Zahterli Ve Çörek Otlu Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı sirke (hangisi olursa 1 çay kaşığı zahter ( olmazsa koymaya bilirsiniz) 1 yemek kaşığı çörek otu 1 su bardağı mısır unu 2 su bardağı +1 yemek kaşığı un 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt