Son konular

Tek Tavada Islak Kek (20 Dakikada Hazır)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tek Tavada Islak Kek (20 Dakikada Hazır) Tanımı İçin Materyaller
1 adet yumurta
Yarım çay bardağı sıvı yağ
Yarım çay bardağı süt
Yarım çay bardağı toz şeker
3 yemek kaşığı un
1 yemek kaşığı kakao
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Sosu için;
1 su bardağı süt
1 tatlı kaşığı kakao
2 tatlı kaşığı şeker
5-6 modül kadar çikolata 40 gr
Üzeri için;
Damla çikolata kullandım

Tek Tavada Islak Kek (20 Dakikada Hazır) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır

26 cm lik tava kullandım.
Birinci olarak yumurta ve şekeri güzelce çırpın.
Akabinde süt ve yağı ek edin.
Son olarak kakao ,un, kabartma tozu ve vanilya eklenir.
Hepsi tavanın içinde çırpılır .
Dilerseniz üzerine fındık kırığı damla çikolata yada portakal kabuğu rendesi ekleyebilirsiniz.
Tavanın altına folyo ile kaplayabilir yada kozmetik üzerine tavayı yerleştirebilirsiniz. (ben o denli yaptım ).
Öbür tarafta bir cezvenin içinde süt, şeker, kakao düzgünce karıştırın ,pişirin .
Altını kapatın ve çikolatayı içine atın erisin.
Kısık ateşte 15-20 dakika kısık ateşte pişirin.
Kürdan ile denetim ederek altını kapatıyoruz.
Kekin birinci sıcaklığı çıktıktan sonra ılınmış olan sos üzerine dökülür.
Çay demleninceye kadar kekimiz hazır afiyet olsun .

Tek Tavada Islak Kek (20 Dakikada Hazır) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Borcamda Islak Kek Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt Yarım su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao 1 paket hamur kabartma tozu 1 paket vanilya 1 su bardağı un (1 yemek kaşığı tepeleme un) Sos için : 1,5 su bardağı süt Yarım çay bardağı toz şeker Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Damla Çikolatalı Cevizli Islak Kek Tanımı İçin Materyaller 3 yumurta (oda sıcaklığında olmalı) 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 su bardağından bir parmak eksik sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao Kabartma tozu Vanilya 1 çay bardağı ceviz 1 çay bardağı damla çikolata 2,5 -3 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Bol Soslu Islak Kek Deneyin Pişman Olmayacaksınız Tanımı İçin Materyaller Kek harcı 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 3 yemek kaşığı kakao 2 su bardağı un 1.5 paket kabartma tozu 1 paket şekerli vanilin Çikolata sosu Yarım su, bardağından bi tık fazla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tavada Kek Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 buçuk çay bardağı şeker 1 buçuk çay bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 su bardağı un+ yarım su bardağından biraz fazla un Çikolata sos için 2 su bardağı süt 1 yemek kaşığı dolusu un 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Islak Kek Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı şeker 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı sıvı yağ 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı süt 3/4 (bir yarım+bir çeyrek) su bardağı un Yarım paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1,5 yemek kaşığı kakao Sosu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt