Son konular

Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ( Videolu Anlatım )

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ( Anlatım ) İçin Malzemeler
4 adet tavuk but
3 yemek kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı tuz
1 küçük kase domates sosu
1 su bardağından 1 parmak eksik tel şehriye
Yeterince su

Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ( Anlatım ) Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle tavuk butlarımızı güzelce yıkıyoruz. Tenceremize yeterli miktarda su koyarak tavuk butlarını tencereye koyuyoruz.
Tavukların iyice haşlanmasını bekliyoruz. Haşlanan tavuk butlarını soğuması için haşlanan suyun içinden çıkarıyoruz.
Soğuyan tavuk butlarını kemiklerinden ve derisinden ayırıp küçük parçalar haline getiriyoruz.
Ayrı bir tencereye zeytinyağımızı ekliyoruz ve tel şehriyemizi de ekleyerek güzelce kavuruyoruz.
Kavrulan tel şehriyelerimizin üstüne domates sosumuzu ilave edip biraz daha kavuruyoruz.
Ayırmış olduğumuz tavuk suyumuzu süzerek kavrulan tel şehriye ve domates sosumuzun üstüne döküyoruz.
Küçük parçalar haline getirdiğimiz tavukları ve tuzu da ilave edip su miktarı az geldiyse normal su da ilave edip karıştırarak pişiriyoruz.
Kaynatarak tel şehriyelerimiz iyice yumuşayana kadar pişiriyoruz.
Afiyet olsun.

Gerçek lezzetler.

Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ( Anlatım ) Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Terbiyeli Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 adet tavuk butu(derili) 1 çay bardağı tel şehriye 1 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sıvı yağı 1 adet yumurta sarısı 1/2 (yarım) limon suyu 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı kuru nane...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sebzeli Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 3 but tavuk Tereyağı ya da sıvı yağ (tavuğun da yağı olacağı için çok kullanmamanızı tavsiye ederim) 1 orta boy patates 2 orta boy havuç 1 adet kapya biber (Benim kapya biberim yoktu yeşil biber kullandım) 1 su bardağı süt 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tel Şehriyeli Tavuk Çorbası Tanımı İçin Materyaller 1,5 çay bardağı tel şehriye 200 gram tavuk göğsü 1 yemek kaşığı salça 1 yemek kaşığı nane 1 tatlı kaşığı pul biber Tuz 2/3 diş sarımsak Yarım limon Tel Şehriyeli Tavuk Çorbası Tanımı Yapılışı Tavuğumuzu haşlıyoruz. Haşlanan tavuğu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Havuçlu Şehriyeli Tavuk Çorbası (Soğuk Havalarda Şifa Çorbası) Tarifi İçin Malzemeler 2 adet havuç 1 adet kuru soğan 2 diş sarımsak 1 çay bardağı tel şehriye 1 yemek kaşığı domates salçası Tuz, karabiber,nane 4 yemek kaşığı sıvı yağ 2 adet tavuk baget veya göğüs (hangisi olursa farketmez) 5 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tel Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 parça tavuk göğsü Yarım su bardağı tel şehriye 1 yemek kaşığı tereyağ 1,5 tatlı kaşığı salça 1 çay kaşığı pulbiber 1 tatlı kaşığı nane 1 çay kaşığı tatlı kırmızı biber 1 diş sarımsak 5-6 damla limon Tuz Su Tel Şehriyeli Tavuk Çorbası Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt