Son konular

Tencerede Lokum Gibi Yumuşacık Tavuk Tandır

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tencerede Lokum Gibi Yumuşacık Tavuk Tandır Tarifi İçin Malzemeler
500 gram kemiksiz tavuk baget
3- 4 yemek kaşığı sıvı yağ
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı şeker
Tuz, karabiber, dağ kekiği, kırmızı toz biber
1 kuru soğan

Tencerede Lokum Gibi Yumuşacık Tavuk Tandır Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Bir tasta bütün malzeme karıştırılıp sos yapılır.
Eğer tavuk parçaları büyükse 2ye bölünür (ben böldüm).
Tavuk sosla karıştırılıp en az 1 saat dolapta bekletilir. (ben 4- 5 saat kadar beklettim).
Tavaya tavuklar dizilir. Sosta yağ kullanıldığı için tavaya yağ koymaya gerek yok.
Kuru soğan soyulup tavanın ortasına bütün halde yerleştirilir.
En küçük ocağa yerleştirilip yüksek ateşte açılır.
Cızırdama sesi geldiği an ocak en kısığa alınıp kapağı kapatılır.
Bu şekilde en küçük göz ve en kısık ateşte suyunu salıp çekene kadar ağır ağır pişirilir.
Suyunu çekince ateş arttırılıp iki tarafı da kızartılır.
Tavukları çevirirken dikkat edin, yumuşacık olduğu için dağılabilir

Afiyet olsun

Instagram: @tariflerim_ve_sunumlarim.

Tencerede Lokum Gibi Yumuşacık Tavuk Tandır Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tencerede Lokum Üzere Kuzu Tandır Tanımı İçin Materyaller 5-6 tane kuzu incik yahut kuzukol 1 tane iri soğan 5-6 diş sarımsak 1 tane domates 3-4 sivvribiber 3-4 defneyaprağı 1 kaşık tane karabiber 100 gram kadar tereyağı Tencerede Lokum Üzere Kuzu Tandır Tanımı Yapılışı Kuzu incikleri büyük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Fırında Sebzeli Tavuk Şiş (Lokum Üzere Yumuşacık) Tanımı İçin Gereçler 500 gram tavuk göğsü kuşbaşı 4 adet yeşil biber 2 adet kırmızı biber 2 adet patates Çeri domates Sosu için : 1 /2 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı salça 3 diş sarımsak 1 tatlı kaşığı pul biber 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Tencerede Tavuk Tandır Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo tavuk kesim ( but,kanat, kalça karışık) 1 diş sarımsak 1 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı salça 1/2 (yarım) çay kaşığı kekik 1/2 (yarım) çay kaşığı köri 1/2 (yarım) çay kaşığı karabiber 1/2 (yarım) çay kaşığı pul biber ( isteğe bağlı) Tuz 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Yumuşacık Soslu Tavuk Şiş (Lokum Kıvamında) Tarifi İçin Malzemeler 500 gram tavuk bonfile 100 ml maden suyu ( yarım şişe ) 1 adet yumurta 1-2 diş sarımsak rendesi 1 çay kaşığı tuz 1/2 (yarım) çay kaşığı karabiber, acı kırmızı toz biber, köri, kekik, kimyon 1 su bardağı galeta unu Kızartmak için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Lokum Üzere Yumuşacık Tavuk Şiş (Fırında) Tanımı İçin Materyaller 2 adet tavuk göğsü Çeri domates Yeşil biber Marinesi İçin 2 yemek kaşığı yoğurt Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı domates salçası Tuz Kekik Pulbiber Lokum Üzere Yumuşacık Tavuk Şiş (Fırında) Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt