Son konular

Tencerede Sufle

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tencerede Sufle Tanımı İçin Malzemeler
1 çay bardağı şeker
1 adet yumurta
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı süt
2 su bardağına yakın un (Un cinsine nazaran değişebilir)
3 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
Bitter çikolata ya da damla çikolata

Tencerede Sufle Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Geniş tabanlı bir tencereye yaklaşık olarak kaselerin yarısına kadar gelecek biçimde şu koyup
Ocağa alıp, kaynamaya bırakalım. Yaklaşık 3 dakika kapağı açık biçimde kaynatalım
Daha sonra yumurta toz şeker köpürüp beyazlaşıncaya kadar çırpalım sonrasında başka materyalleri karıştırıp akışkan kıvamlı kek hamuru hale gelene kadar çırpalım
Daha sonra hazırladığımız karışımı kaselere boşaltıp ortasına çikolataları yerleştirip karışımdan yeniden ekleyelim sonra kaseleri tencereye alalım üç dakika kapağı açık formda kaynatıp 7 dakikada kapağı kapalı olacak halde pişirelim
Ocaktan alıp, üzerini dilediğimiz üzere süsleyip sıcak servis edelim (Ben fıstık tozu tercih ettim hindistan cevizi yada cevizli olarak sunum yapabilirsiniz) Afiyet olsun
Tencerede Sufle Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Nefis Tencerede Sufle Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı sıvı yağ 2 çay bardağı un 1 paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı kakao Dileğimiz ölçüde istediğimiz çikolata Nefis Tencerede Sufle Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Öncelikle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tencere Sufle Tanımı İçin Materyaller 1 adet yumurta 1 bitter çikolata 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı süt 1.5 çay bardağı toz şeker 1.5 çay bardağı un Yarım paket (3 yemek kaşığı) kakao Tencere Sufle Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Vanilya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Sadece 10 Dakikada Tencerede Sufle İmali Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1.5 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı süt 2 çay bardağı un 2 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya kabartma tozu İsteğe nazaran içine çikolata Sadece 10 Dakikada Tencerede Sufle Üretimi Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Tencerede Az Malzemeli Yalancı Sufle Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağından bir parmak eksik şeker 1 çay bardağı süt Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 dolu yemek kaşığı kahvaltılık çikolata 1, 5 yemek kaşığı kakao 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu 1,5 su bardağı un Tencerede...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sufle Tanımı (Denemeyen Pişman Olur) İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 çay bardağı süt 1çay bardağı sıvı yağ 2 çay bardağı un 2 yemek kasığı kakao 1.5 çay bardağı şeker 1 paket şekerli vanilin 1 paket kabartma tozu 80 gramlık bitter yahut sütlü çikolata (Ben damla çikolata kullandım) Sufle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt