Son konular

Tepsi Pizzası (Pastanede Yediklerinizden Çok Daha Lezzetli)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Tepsi Pizzası (Pastanede Yediklerinizden Çok Daha Lezzetli) Tanımı İçin Malzemeler
250 ml ılık su
125 ml sıvı yağ
Yarım yemek kaşığı toz maya
1 yemek kaşığı şeker
Yarım tatlı kaşığı tuz
Aldığı kadar un
Üstü için
Kaşar,salam,sucuk,sosis,biber,mantar,mısır
Sos olarak ketçap kullanıyoruz

Tepsi Pizzası (Pastanede Yediklerinizden Çok Daha Lezzetli) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Un hariç tüm gereçleri yoğurma kabına alıp homojen bi kıvam alana kadar çırpın.
Ardından unu ekleyip ele yapışmayan yumuşak bi hamur yoğurun.
Yağlı kağıt serilmiş borcama yayın ve çatalla her tarafına delikler açın.
Üstüne ketçap sürün.
Ardından rendelenmiş kaşarı ekleyin ve üstüne serdiğiniz gereçleri koyup evvelce ısıtılmış fırından birinci 10 dk 200 sonra 250 derecede pişirip çıkarmadan tekrar kaşar rendesi ekleyin.Üstü hafif kızarınca ben yalnızca alt ayarda pişiriyorum.Ben tepsi pizzasını kalın sevdiğim için bu formda yaptım dilerseniz daha ince de yapabilirsiniz
Tepsi Pizzası (Pastanede Yediklerinizden Çok Daha Lezzetli) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Bol Materyalli Tepsi Pizzası Tanımı İçin Malzemeler Hamuru için 1 çay bardağı ılık süt 1 çay bardağı ılık su 1 kahve fincanı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz 1/2 (yarım) paket instant maya Aldığı kadar un (3-3,5 sb) Sosu için 1 domates rendesi 1 tatlı kaşığı salça 1 diş sarımsak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
  • Soru
Mesken Pizzası 2 Kişilik Tanımı İçin Materyaller Hamuru için; Yarım su bardağı süt Yarım su bardağı su Yarım paket ınstat kuru maya 1 yemek kaşığı toz şeker 1 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı tuz 3-3,5 su bardağı un (Yumuşak olacak) İç malzemeleriiçin; Dilediğiniz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Efsane Tepsi Pizzası (Dışarıdakileri Unutturacak) Tanımı İçin Malzemeler 3 su bardağı ılık su 1 paket instant maya (Yaş maya da olur) 1 tatlı kaşığı şeker 4 yemek kaşığı sıvı yağ 7.5-8 su bardağı kadar un 1 tatlı kaşığı tuz Sosu için; 1 yemek kaşığı domates salçası 7-8 yemek kaşığı sıvı yağ 6-7...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Patates Pizzası (Muhteşem Lezzet) Tanımı İçin Gereçler 1 tane büyük uzunluk patates Bir ölçü tuz Üzerine sürmek için: sıvı yağ Sosu için; 2 yemek kaşığı ketçap Üzeri için; Kaşar rendesi Sosis yahut sucuk, salam olabilir Mısır Zeytin Yahut istediğiniz sevdiğiniz gereçler olabilir Patates Pizzası...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Çook Lezzetli Bayat Ekmek Pizzası Tanımı İçin Malzemeler 1 tane bayat pide Ketçap İç gereci: 8 adet mantar Yarım kase mısır Bir ölçü Kaşar 1 parmak sucuk 1 tane yumurta 4 yemek kaşığısııvıyağ Çook Lezzetli Bayat Ekmek Pizzası Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Pideleri küçük küçük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
37
Üst Alt