Son konular

Terbiyeli Arpa Şehriye Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Terbiyeli Arpa Şehriye Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
1 su bardağı arpa şehriye
5 yemek kaşığı yoğurt
2 yemek kaşığı un
1 adet yumurta
1.5 yemek kaşığı salça ( biber, domates karışık)
1-1,5 tatlı kaşığı nane
İlik suyu (tercihen olmasa da olur)
Sıvıyağ
Tuz

Terbiyeli Arpa Şehriye Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Hemen hemen 3 lt bir tencere için bu ölçüm sizler tencerenin boyutuna göre azaltma veya çoğaltma yapabilirsiniz. Arkadaşlar nane ve salça isteğe bağlı azaltılabilir. Bunu en başta söyleyelim de ona göre ayarlama yapın.
Tenceremize ilk önce sıvı yağ ile salçayı alıp kavurun. Kavrulan salçanın üzerine naneyi ekleyip karıştırın.
Şehriye de ekleyip karıştırmaya devam edin. Ben bu aşamada ilk önce ilik suyumu koydum. Kullanmayacak arkadaşlar direk biraz sıcak su eklesin.
İlik suyum soğuk olduğu için çorba suyunu biraz kaynaması için bekledim.
Bu sırada terbiyeyi hazırlayalım. Yumurta, yoğurt ve un geniş bir kaba alıp çırpın. İyice pürüzsüz bir kıvam elde edin.
Sıcak suyundan biraz terbiyeye ilave edip ılımasını sağladım ki çorbamız kesilmesin. Bu sırada çorbamız da kaynamak üzere olduğu için terbiyemizi yavaş yavaş karıştırarak ekleyelim.
Şehriyeler yumuşayana kadar karıştıralım, iyice kaynadıktan ve şehriyelerin piştiğine emin olduktan sonra altını kısıp 5-10 dk daha bu şekilde kaynatalım.
Terbiyeli Arpa Şehriye Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Terbiyeli Havuçlu Şehriye Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 adet orta boy havuç 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sıvı yağ Yarım su bardağı arpa şehriye 3 su bardağı tavuk suyu ( normal suda kullanabilirsiniz) 2 su bardağı sıcak su Terbiyesi için 4 yemek kaşığı yoğurt 2 yemek kaşığı un Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 1 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 küçük kuru soğan 1-2 diş sarımsak 1 orta boy havuç 1 çay bardağı arpa şehriye 1 çay kaşığı tuz 4-5 bardak su Terbiyesi için gereken malzemeler; 1 su bardağı yoğurt 1 tatlı kaşığı un 1 yumurta...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Terbiyeli Şehriye Çorbası Tanımı İçin Materyaller 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 çay bardağı arpa şehriye 1 yemek kaşığı un 5 su bardağı kaynar su ( tavuk yada et suyunuz varsa onunla yapabilirsiniz benim bittiği için kaynar su kullandım ) 1 tatlı kaşığı tuz Terbiyesi için; 1 adet yumurta sarısı 7...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Terbiyeli Arpa Şehriye Çorbası Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı arpa şehriye 2 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı tereyağı 2 adet tavuk bulyon 1,5 litre sıcak su Tuz Terbiyesi için: 3 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı un 1 adet yumurta Terbiyeli Arpa Şehriye Çorbası Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 2 yemek kaşığı un Yarım su bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı salça 1 su bardağı arpa şehriye 1,5 tatlı kaşığı tuz Biraz maydanoz Terbiyeli Şehriye Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yarım su bardağı sıvı yağını tencereye döküyoruz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt