Terbiyeli Tavuk Suyu Çorba

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Terbiyeli Tavuk Suyu Çorba Tanımı İçin Materyaller
3-4 adet tavuk baget
1 litre su
Sosu için:
1 yumurta sarısı
1 yemek kaşığı un tepeleme değil
1 yemek kaşığı yoğurt
Karabiber
2-3 diş sarımsak

Terbiyeli Tavuk Suyu Çorba Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Tavuklarımızı hoş ve uzun haşlayalım ben düdüklüde 30dk haşladım.
Tavukların etlerini bir tabağa didikleyip farklı koyalım.
Sos materyallerimizi bir kasede karıştıralım.
Tavuk suyumuzu orta ateşde kaynamaya yakın sosumuzu ek edelim ve uygunca özü suyu birbirine girsin
Sonra tavuklarımızıda ekleyelim 3-4 dk sonra kapatalım.
Artık yiyebiliriz üzerine bol limon ve karabiber ile afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Terbiyeli Tavuk Suyu Çorba Tarifi İçin Malzemeler 1 tane tavuk göğsü (Ben bu tarifimde 4 küçük but kullandım) 1 çay bardağı pirinç 3 yemek kaşığı yoğurt 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı un 1 yarım limon (1 taneyi komple de sıkabilirsiniz) 1 yemek kaşığı tereyağ/margarin Tuz Nane Karabiber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Şifa Deposu Terbiyeli Paça Tavuk Çorba Tarifi İçin Malzemeler 2 tane tavuk but 2 yemek kaşığı sıvı yağ 3 diş sarımsak 1 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı biber salçası Yarım tatlı kaşığı kuru nane 6 su bardağı tavuk suyu Tuz Terbiyesi için; 2.5-3 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurta 2 yemek kaşığı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Terbiyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Yarım tavuk göğsü 1 çay bardağı şehriye 1 adet havuç 1 litre su 3 yemek kaşığı sıvı yağ Terbiyesi için; 6 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı un 1 adet yumurta sarısı 1 limon suyu Üzeri için; Karabiber Pulbiber Nane Tuz Terbiyeli Tavuk Suyu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tavuk Suyuna Terbiyeli Çorba Tarifi İçin Malzemeler 2 adet tavuk kalçalı but 1.5 litre su Tuz Defne yaprağı 4 yemek kaşık arpa şehriye 1 yemek kaşık un 1 yemek kaşık tereyağ Terbiyesi için: 1 adet yumurta sarısı Yarım limon suyu Üzeri için: 3 yemek kaşık sıvı yağ 1 tatlı kaşığı pul biber Tavuk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Terbiyeli Tavuk Çorbası Tanımı İçin Materyaller 2-3 adet tavuk baget but Haşlamak için su Tuz (Tavuğa terbiyeyi ek ettikten sonra kaynatıyoruz ocağın altını kapattıktan sonra ekliyoruz) Terbiyesi için materyaller 1.5 tepeleme çorba kaşığı un 1 çorba kaşığı limon suyu 1 yumurta sarısı Çeyrek su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt