Terbiyeli Yayla Çorbası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Terbiyeli Yayla Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
Yarım su bardağı pirinç (200 ml bardak kullandım )
3 su bardağı yoğurt (Ev yoğurdu kullandım )
2 yemek kaşığı un
1 tane yumurta tuz
Üzeri için;
Yağ
Nane

Terbiyeli Yayla Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yarım su bardağı pirincimi 6-7 bardak suyla haşladım suyum kaynarken bir kapta 3 bardak su, 2 yemek kaşığı un, 1 tane yumurta ile güzelce çırptım.
Suyun kaynayınca bir kepçe kaynayan sudan terbiyemin içine ekleyip çırptım. Çorbamın kesilmemesi için karışımı dökerken aralıksız karıştırılması gerekiyor.
Bir taşım daha kaynattıktan sonra ocağın altını kapattım.
Üzerine yağda nane kızartın döktüm deneyenlere şimdiden afiyet olsun
Terbiyeli Yayla Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Terbiyeli Kırmızı Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır? Terbiyeli kırmızı mercimek çorbası, Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Bu çorbanın yapımı oldukça kolay ve hızlıdır. İlk olarak, bir tencereye sıvı yağ ekleyin ve üzerine ince doğranmış soğanı ilave edin. Soğanlar pembeleşene...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Lokanta usulü terbiyeli tavuk çorbası nasıl yapılır? Lokantanın lezzetini evinizde yaşayın. Malzemeler: 500 gr tavuk göğsü, 1 adet soğan, 2 yemek kaşığı un, 2 yemek kaşığı tereyağı, 1 litre tavuk suyu, 1 su bardağı yoğurt, 2 adet limonun suyu, tuz, karabiber. Nasıl yapılır: Tavuk göğsünü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Terbiyeli Pazı Çorbası Nasıl Yapılır? Terbiyeli Pazı Çorbası, lezzetli ve besleyici bir çorba tarifi olarak öne çıkar. İlk olarak, pazı yapraklarını temizleyin ve doğrayın. Ardından, tencereye sıvı yağ ekleyin ve doğranmış soğanları pembeleşene kadar kavurun...
Cevaplar
0
Görüntüleme
35
  • Soru
Terbiyeli Kabak Çorbası Nasıl Yapılır? Terbiyeli Kabak Çorbası, Türk mutfağının lezzetli bir çorba çeşididir. Bu çorba, kış aylarında sıcak bir başlangıç olarak tercih edilir. Kabak, un, yoğurt, yumurta sarısı, limon suyu ve tuz gibi malzemelerle hazırlanır. İlk olarak kabaklar doğranır ve bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Terbiyeli Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır? Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden biridir. Bu çorba, mercimek, terbiye, yapılışı, tarifi gibi anahtar kelimelerle ilişkilidir. Terbiyeli mercimek çorbası yapmak için öncelikle mercimeği iyice yıkayıp süzgece almalısınız. Ardından, soğanı ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt