Son konular

Turşu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Turşu Tanımı İçin Gereçler
2 kg kornişon salatalık
6-7 tane havuç
2 baş sarımsak
10 su bardağı su
2 türk kahve fincanı turşu tuzu
2 su bardağı üzüm sirkesi
1 tutam limon tuzu (Koymayabilir ben ekşi seviyorum ondan koydum)

Turşu Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Birinci evvel turşunun suyunu hazırlıyoruz ki tuz eriyedursun.
Sonrasında tüm materyalleri istediğiniz formda hazırlayabilirsiniz.
İster keserek ister bütün formda koyabilirsiniz.
Kavanozlara yerleştirip suyunu ek ediyoruz ve sıkıca kapatıyoruz. Yapanlara da şifa olsun.
Turşu Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Terbiyeli Tuzu Az Enfes Karışık Turşu (Çıtır Çıtır Ve Daima Taze) Tanımı İçin Gereçler 2 kg salamura salatalık yahut kornişon 1 kg salamura biber turşusu Taze olarak Yarım beyaz turşuluk lahana 1 kilo biraz kalın havuç 1 demet maydanoz 1 demet maydanoz kadar yeşil kereviz yaprağı yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Turşu Tarifi İçin Malzemeler 10 kg’lık bidon için; 5 kg kornişon salatalık 5 baş sarımsak (isteğe bağlı artırılabilir) 10 tane bol sulu limon (isteğe göre azaltılabilir) (bizimkiler limonu yoğun, sirkesi az seviyor) 2 su bardağı sirke (isteğe göre artırılabilir) 1,5 su bardağı turşuluk tuz 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Evde Kalan Eski Turşuları Nefis Bir Turşuya Çevirme Tanımı İçin Malzemeler Evdeki eski turşu malzemeleri 1 kilo kornişon iri salatalık turşusu 1 kilo ufak kornişon salatalık turşusu 1 ufak kase doğranmış acı biber turşusu Yeni materyaller. 1 küçük beyaz lahana 1 küçük karnabahar 1 demet kereviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Çıtır Turşu (Kavanozda) Tarifi İçin Malzemeler 8-10 diş sarımsak 7-8 adet nohut 1 çay bardağı beyaz sirke 1 tatlı kaşığı şeker 1 yemek kaşığı kaya tuzu Kavanozu dolduracak kadar kaynar su 1 tutam maydonoz İçerisine arzuya göre; Kornişon Havuç Yeşil biber Top biber Lahana Çıtır Turşu (Kavanozda)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Antep Tarzı Karışık Turşu Tanımı İçin Gereçler 1 kg kornişon salatalık 700 gr turşuluk ince kabuklu biber 250 gr küçüklerin den havuç 1.200 litre üzüm sirkesi 1 litre kaynayıp soğumuş su 10 dış iri sarımsak 1 çay bardağı iri tuz 1 olağan aspirin 5 litrelik cam kavanoz Antep Yöntemi Karışık...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt