Son konular

Tuzlu Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
250 gr margarin ve tereyağını karışık
1 çay bardağı sıvı yağ
4 tatlı kaşığı tuz
2 çay kaşığı şeker
2 yemek kaşığı sirke
2 adet yumurta beyazı içine sarısı dışına
1 paket kabartma tozu
1 yemek kaşığı pudra şekeri
Aldığı kadar un
Susam, çörek otu

Tuzlu Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ben margarin ve tereyağını karışık kullanıyorum.
Tereyağı, sıvı yağ bütün malzemeleri ekleyip karıştırın ve güzelce yoğuralım.
Unu ilave edelim kulak memesindan biraz sert olacak bir hamur olmalı.
Hamurun yarısının şekilli yaptım yarısını çörekotlu yaptım.
Şekiller ile istediğiniz şekli verelim.
Üstüne yumurta sarısı sürüp ,susam serpelim.
Diğer hamura çörek otu karıştıralım ve yuvarlak şekil verelim.
Onun da üstüne yumurta sarısı sürüp fırına verin.
Önceden ısıtılmış 180 derece fırında pişirin. Yaklaşık 15- 18 dk pişirelim.
Tuzlu Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Bayatlamayan Pastane Usulü Tuzlu Kurabiyeler Tarifi İçin Malzemeler 200 gram tereyağı ya da margarin Yarım su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 adet yumurta akı (Sarısı üzerine) 1 yemek kaşığı sirke 1 yemek kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1 tatlı kaşığı mahlep 3,5-4 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Mahlepli Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta beyazı (sarısı üzeri için) Yarım paket oda sıcaklığında margarin (125 gr) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı sirke 1 yemek kaşığı çörek otu 1 tatlı kaşığı mahlep 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı şeker 1 çay kaşığı kabartma tozu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Görüntülü 64 Adet Kurabiye 3 Dakikada Hazır Tuzlu Kurabiye Görüntülü Tanımı İçin Materyaller 250 gram yumuşamış tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 orta uzunluk yumurta (Sarısı üzerine beyazı içine) 1 tatlı kaşığı tuz (dikkat tepeleme olmasın) 1 tatlı kaşığı toz şeker 3 yemek kaşığı sirke 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram yumuşamış margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 yumurta akı içine eklenecek sarısı üzerine sürülecek 2 yemek kaşığı pudra şekeri 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı mahlep 1 kabartma tozu isteğe bağlı bir yemek kaşığı çörek otu 2 yemek kaşığı sirke Aldığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Nefis Kıyır Kıyır Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram margarin Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (birinin sarısı üzerine sürülecek) 1 yemek kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı mahlep (evde varsa çok güzel oluyor) 1 yemek kaşığı sirke 1 paket kabartma tozu 3.5 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt