Son konular

Unsuz Haşhaşlı Revani (Tüm Yediğiniz Revanileri Unutun)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Unsuz Haşhaşlı Revani (Tüm Yediğiniz Revanileri Unutun) Tarifi İçin Malzemeler

Keki için
3 adet yumurta
1 su bardağı şeker
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt
4 su bardağı irmik
Yarım çay bardağı haşhaş (Çoğaltıp azaltabilirsiniz isteğe bağlı)
2 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
Şerbeti için
3,5 su bardağı şeker
4 su bardağı su
Bir kaç limon damlası
Üzeri için
Kremşanti
Ben süslemek için kremşantinin üstüne hindistan cevizi ve badem koydum isteğe göre süsleyebilirsiniz

Unsuz Haşhaşlı Revani (Tüm Yediğiniz Revanileri Unutun) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak şerbeti hazırlıyoruz. Su ve şekeri bir tencereye koyup 20 dk kaynatıyoruz ve bir kaç damla limon ekliyoruz.
Kek için yumurta ve şekeri köpürene kadar çırpıyoruz.
Sıvıyağ ve yoğurt ekleyip karıştırıyoruz.
Karıştırdıktan sonra 4 su bardağı irmiği ilave ediyoruz.
Kek hamuru kıvamına gelince haşhaş kabartma tozu ve vanilyayı ekliyoruz. Borcama döküyoruz.
180 derece de yarım saat pişiriyoruz (Fırından fırına değişebilir).
Pişen tatlımıza şerbeti ilave ediyoruz (Şerbeti ben kek ve şerbet ılıkken döktüm).
Şerbetini çeken ve soğuyan kekimizin üstüne kremşanti ekleyip istediğimiz gibi süslüyoruz. Afiyet olsun ))
Unsuz Haşhaşlı Revani (Tüm Yediğiniz Revanileri Unutun) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Haşhaşlı Portakallı Revani Tanımı İçin Malzemeler 2 adet büyük uzunluk yumurta (l) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı irmik 1 çay bardağı toz şeker 6 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı mavi haşhaş 1 büyük uzunluk portakal kabuğu rendesi Yarım çay bardağı portakal suyu 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Haşhaşlı Revani Tarifi İçin Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağı mavi haşhaş (Siyah haşhaş) 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı şeker 1 su bardağı irmik Yarım su bardağı süt 1 paket kabartma tozu 2 paket vanilya 1 su bardağı un Şerbeti için; 2 su bardağı şeker 3 su bardağı su Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Haşhaşlı Revani Tanımı İçin Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 su bardağı irmik 1,5 su bardağı un 1 su bardağı mavi haşhaş 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Üzeri için; 2 paket krema (Yada kremşanti ) 2 paket vanilya Şerbeti için; 2 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Portakallı Mavi Haşhaşlı Revani Tanımı İçin Malzemeler 3 adet yumurta Yarım su bardağı mavi haşhaş 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı şeker 1 su bardağı irmik Yarım su bardağı süt 1 paket kabartma tozu ve vanilin 1 su bardağı un Şerbeti için; 1.5 su bardağı şeker 2 su bardağı su Üzeri için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Haşhaşlı Revani Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı süt 1 su bardağı irmik 1 su bardağı mavi haşhaş 1 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Şerbeti için; 1,5 su bardağı toz şeker 2 su bardağı su 3 damla limon suyu Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt