Son konular

Videolu 64 Adet Kurabiye 3 Dakikada Hazır Tuzlu Kurabiye Videolu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Görüntülü 64 Adet Kurabiye 3 Dakikada Hazır Tuzlu Kurabiye Görüntülü Tanımı İçin Materyaller
250 gram yumuşamış tereyağı
1 çay bardağı sıvı yağ
1 orta uzunluk yumurta (Sarısı üzerine beyazı içine)
1 tatlı kaşığı tuz (dikkat tepeleme olmasın)
1 tatlı kaşığı toz şeker
3 yemek kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
Yaklaşık 5, 5 su bardağı un (Son bardağı denetimli ekleyiniz)
1 yemek kaşığı çörek otu
Üzerine:
Susam

Görüntülü 64 Adet Kurabiye 3 Dakikada Hazır Tuzlu Kurabiye Görüntülü Tanımı Yapılışı

Hamur materyalleri bir kaba ekleyip yoğurun.
Unu son bardağını denetimli ekleyiniz ele yapışmayan yumuşak bir hamur olmalı.
Dilediğiniz biçimi verip ben görsellerde göründüğü üzere yaptım.
Üzerine yumurta sarısı sürüp susam yahut çörek otu serpelim.
Evvelce ısıtılmış fırında 180 derecede 25-30 dakika pişirelim her fırın farklıdır siz 20 dakikadan sonra denetim ediniz. Afiyet olsun. Not : hamura çörek otu eklemek kural değil ben bir çok sefer yaptığım için görüntüde çörek otu ekledim fotoğraflar sizi yanıltmasın.

Similar threads

• Soru
Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 125 gram yumuşak tereyağı yahut margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 silme tatlı kaşığı kabartma tozu 1 adet yumurtanın beyazı (Sarısı üzerine) 1 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı sirke 2 tatlı kaşığı şeker 1 silme tatlı kaşığı tuz 2,5-3 su bardağı un 2 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 adet yumurta sarısı 125 gram yumuşamış tereyağ yahut margarin Yarım çay bardağı su Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı sirke 3 tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı kabartma tozu 5 çay bardağı un (yumuşak ele yapışmayacak) Üzeri için 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller Hamur İçin 2 adet yumurta (Sarısı üzerine) 250 gram margarin 1 su bardağı sıvı yağ 1/2 (yarım) su bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 2 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı sirke Alabildiği kadar Un Üzeri İçin 2 yumurta sarısı 1 tatlı kaşığı sıvı yağ Susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta (Beyazı içine, sarısı üzerine) 2.5-3 su bardağı un 1 tatlı kaşığı üzüm sirkesi(elma da olur) 1 tatlı kaşığı şeker 1.5 çay kaşığı tuz 1 çay bardağı sıvı yağ 125 gram margarin (Oda ısısında) 1 yemek kaşığı zeytinyağı (Üzerine) Susam Çörek otu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
10 Dakikada Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 100 gram margarin 1 yemek kaşığı sıvıyağ 1 tatlı kaşığı tuz 1.5 su bardağı un 1 tane yumurta akı 1 tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı sirke Üzeri İçin Yumurta sarısı Susam Çörek otu 10 Dakikada Tuzlu Kurabiye Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt