Vişneli Ayva Tatlısı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Vişneli Ayva Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler
1 adet orta boy ayva
Her yarım ayva için 1,5 yemek kaşığı şeker
15 adet vişne
2,5 su bardağı su (Ayvaları geçmeyecek şekilde)
1 adet çubuk tarçın
5 adet karanfil
Üzeri için;
Kaymak
Ceviz

Vişneli Ayva Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ayvalarımızı ortadan kesip, soyuyoruz ve içlerini temizliyoruz fakat çekirdeklerini ayırıyoruz atmıyoruz.
Kararmaması için limonlu suda bekletebilirsiniz.
Tencereye ayvaları ağzı açık şekilde diziyoruz.
İçlerine ve tencereye ayırdığımız kendi çekirdeklerini koyuyoruz.
Her bir yarım ayva için 1 ,5 kaşık şekeri üzerlerine ekliyoruz.
Tenceremize karanfil ve tarçınıda koyuyoruz.
Benim buzlukta vişnem vardı onu kullandım onlarıda ekledikten sonra suyla birlikte ağzını kapatıp kaynamaya bırakıyoruz.
Ayvalar yenilebilir yumuşaklığa geldiğinde kapatıp başka bir kaba şerbetiyle birlikte alıp soğumaya bırakıyoruz.
3-4 saat dinlendikten sonra üzerine kaymak, ceviz ve kendi şerbetiyle sunum yapabilirsiniz.
Vişneli Ayva Tatlısı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Vişneli Ayva Tatlısı (Kaymak Ceviz Ve Dondurma Eşliğinde) Tanımı İçin Malzemeler 3 adet orta uzunluk ayva Her yarım ayva için 1,5 yemek kaşığı şeker 15 adet vişne 2,5 su bardağı su (ayvaları geçmeyecek şekilde) 1 adet çubuk tarçın 5 adet karanfil Üzeri için; Kaymak Ceviz Dondurma Vişneli Ayva...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Ayva Tatlısı (Vişneli) Tarifi İçin Malzemeler 3 adet ayva 12 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı karanfil 1 çubuk tarçın 1 su bardağı vişne 3 su bardağı su Ayvalardan çıkan çekirdekler Üzeri için; Süt kaymağı Krem şanti Veya kaymak tadında (ben kaymak tadında kullandım) Ceviz fındık veya badem...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Vişneli Ayva Tatlısı(Doğal Rengi İle) Tarifi İçin Malzemeler 3 adet ayva 2’şer yemek kaşığı toz şeker 2 adet çubuk tarçın 7-8 adet karanfil Ayva çekirdekleri 10-12 adet vişne 1 su bardağı su Süslemek için; Kaymak Toz fıstık Vişneli Ayva Tatlısı(Doğal Rengi İle) Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Dutlu Vişneli Ayva Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 3 adet orta boy ayva 9 yemek kaşığı şeker 12 adet kırmızı dut 2 adet vişne Yarım çay bardağı su Dutlu Vişneli Ayva Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Ayvaları soyup, ikiye kesiyoruz. Çekirdeklerini çıkartıyoruz. İçlerini...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Vişneli Kaymaklı Ayva Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler 3 adet ayva 1 su bardağı mesken üretimi vişne suyu (Vişne taneli) 1 su bardağı şeker Kaymak Vişneli Kaymaklı Ayva Tatlısı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Ayvaları soyalım, ortadan ikiye ayıralım ve iç kısmını temizleyelim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt