Son konular

Vitamini İçinde Demleme Makarna

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Vitamini İçinde Demleme Makarna Tarifi İçin Malzemeler
Yarım paket makarna
1 tane kurusoğan
3 diş sarımsak
1 tane capy biber
1 tane sivribiber
2 tane domates ( ben 7 kaşık domates sosu koydum yazdan yaptığım )
1 yemek kaşığı salça silme
1 yemek kaşığı tereyağı
Yeterince zeytinyağı
1,5 tatlı kaşığı tuz
Pulbiber kekik nane

Vitamini İçinde Demleme Makarna Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tencereye tereyağımızı zeytinyağımızı koyalım.
Eriyince soğanımızı, sarımsağımızı küp doğrayıp kavuralım.
Biberlerimizi ekleyelim. Kavrulunca salçamızı ekleyip güzelce kısıkta kavuralım. Varsa domates yoksa domates sosundan 7 kaşık koyup kavuralım tuzunu ekleyelim.
Makarnamızı koyup sosu yedirelim hazırda olan kaynar suyumuzu üzeri geçinceye kadar ekleyelim.
Tuzuna bakalım gerekirse ekleyelim pulbiber koyalım ve kaynayınca altını kısıp ağzı kapalı pişirelim.
Arasıra kontrol edelim suyu çekince eğer piştiyse altını kapatıp kekik nane ekleyip demlemeye bırakalım
Dinlendirdikten sonra servis edelim eper ki makarnanız biraz diri kalırsa su ekleyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun
Vitamini İçinde Demleme Makarna Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Demleme Makarna Tanımı İçin Gereçler Yarım paket makarna 2 adet domates 1 adet havuç 1 adet yeşil biber 2 yemek kaşığı zeytin yağı 1 yemek kaşığı tereyağı 1 paket krema 1 yemek kaşığı biber salçası yarım yemek kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı pul biber Tuz Demleme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tavuklu Pizza Harika Lezzet Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 3,5 su bardağı un 1,5 su bardağı su 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı şeker 1 paket kuru maya İç malzemesi için; Yarım kilo tavuk bonfile 1 büyük kuru soğan 2 tane capy biber 2 yeşil sivribiber Göz kararı barbekü sos Tuz karabiber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Demleme Makarna Tanımı İçin Materyaller 1 paket makarna (burgu kullandım) 1 paket krema (200 ml) 2 adet kapya biber 2 adet çarliston biber 2 diş sarımsak 3 adet domates 1 kaşık tepeleme domates salçası Zeytinyağ 1 kaşık tereyağ Baharat (Tuz, karabiber, kekik kullandım) Demleme Makarna Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tam Bugdaylı Sebzeli Tavuklu Makarna Tanımı İçin Materyaller 3 modül tavuk pirzola 1 tane orta uzunluk brokoli 1 tane soğan 1 kase yazdan hazırladığım karışık konserve içinde kırmızı biber patlıcan domates 2 kase tam buğdaylı makarna 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım bağ dereotu Tuz Karabiber...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Karidesli Mantarlı Makarna Tarifi İçin Malzemeler Yarım paket makarna 10 tane kestane mantarı (Farklı mantar da olur) 1 kase dondurulmuş karides 1 kapya biber 6 7 tane arpacık soğan ya da yarım soğan 3 diş sarımsak 1 yemek kaşığı salça Yarım paket salçacık (Domates sosu) 1 avuç maydanoz 2 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt