Son konular

Yağda Kızartmadan Fırında Çok Hafif Yoğurtlu Kabak Salatası

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Yağda Kızartmadan Fırında Çok Hafif Yoğurtlu Kabak Salatası Tarifi İçin Malzemeler
1 kilo kızartmalık kabak
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kırmızı pul biber
2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı dereotu
500 gram sarımsaklı yoğurt
Üzeri için;
3 yemek kaşığı zeytinyağ
Yarım çay bardağı ceviz içi
1 çay kaşığı kırmızı toz biber

Yağda Kızartmadan Fırında Çok Hafif Yoğurtlu Kabak Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Benim kabağım taze olmadığı için kabuğunu soydum sizin kabağınız taze ise kabuğunu arzunuza göre soyun.
Çok ince olmayacak şekilde dilimleyip zeytinyağ, tuz ve baharatlarla karıştırın.
Yağlı kağıt serili tepsiye döküp eşit yayın, sonra 200 derece alt üst ayar fırında yumuşayana kadar pişirin.
Soğuyunca sarımsaklı yoğurt ile karıştırıp servis tabağına alın.
Sos tavasında zeytinyağ, kırmızı toz biber ve ceviz içlerini biraz kavurup üzerine döküp afiyetle yiyin.
Yağda Kızartmadan Fırında Çok Hafif Yoğurtlu Kabak Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yağda Kızartmadan Fırında Şakşuka Tanımı İçin Gereçler 2 tane patlıcan 1 tane kabak 2 tane patates 2 tane kırmızı kapya biber Yarım çay bardağı sıvı yağ 1,5 çay kaşığı tuz Sosu için 4 tane domates 2 diş sarımsak Yarım çay kaşığı tuz Yağda Kızartmadan Fırında Şakşuka Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Yoğurtlu Kabak Salatası (Videolu) Tanımı İçin Gereçler Sosu için; 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber 1 çay kaşığı kuru nane 1 çay kaşığı kırmızı toz biber 3 orta uzunluk kabak 2 orta uzunluk soğan Üzeri için; 2 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Yağda Kızartmadan Çıtır Patates Tanımı İçin Malzemeler 5 orta uzunluk patates 5 yemek kaşığı zeytinyağı 1’er çay kaşığı Kırmızı toz biber Köri Tuz Yarım çay kaşığı karabiber 3 yemek kaşığı mısır unu Yoğurt sosu için; 3 yemek kaşığı mayonez 2 yemek kaşığı yoğurt 1 diş ezilmiş sarımsak 1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Yoğurtlu Kabak Salatası Tarifi İçin Malzemeler Tuz 3 adet kabak 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 çay brd. mısır 6-7 adet kornişon turşu Yarım çay bardağı iri çekim ceviz 1 kase yoğurt İsteğe göre 2 yemek kaşığı mayonez (ben koymadım) Üzeri için; 1 yemek kaşığı tereyağ 1 dolu yemek kaşığı çekilmiş ceviz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Fırında Kızartmadan Sebzeli Köfte (Nefis Lezzet) Tarifi İçin Malzemeler Köftesi için; 300 gram kıyma 3 yemek kaşığı galeta unu 1 adet yumurta 1 adet rendelenmiş soğan 3 diş rendelenmiş sarımsak 1 çay kaşığı karabiber,kırmızı biber 1 çay kaşığı tuz Sebzeleri; 4 adet patates 2 adet havuç 5 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt