Son konular

Yalancı Antep Fıstığı Yapımı (Süsleme İçin)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Yalancı Antep Fıstığı İmali (Süsleme İçin) Tanımı İçin Malzemeler
1 demet ıspanak
3 adet yumurta
1 .5 su bardağı süt
1.5 su bardağı sıvı yağ
1.5 su bardağı şeker
3 su bardağı un
2 paket kabartma tozu
2 paket vanilya

Yalancı Antep Fıstığı Üretimi (Süsleme İçin) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Ispanak güzelce yıkayalım.
Fazla suyunu alalım.
Blender dan geçirelim ben büyük robot kullandım.
Ispanakları çekerken sıvı yağ yavaş yavaş ek edelim.
Şeker yumurtayı ek edelim robotun içinde yaptım bütün karışımı. 3-4 dk çırpalım.
Sütü de ek edelim.
Unu eleyip bir kaseye aldım.
Yavaş yavaş ek edelim.
Vanilya ve kabartma tozunu ek edelim hepsini karıştıralım.
Kek kıvamında olacak.
Yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dökelim.
20 -25 dk pişirelim.
Fırından çıkınca kek kısmını tel ızgara üstüne alalım terleme yapmadın.
Soğuyunca küçük modüllere ayırdım.
Tekrar robattan geçirelim.
1 gün boyunca pak bir bez üstüne ufalayıp karışımı serdim kuruması için kek nemli olduğu ivin yapışmaması lazım.
Daha sonra kullanım haline nazaran kaplara koyup derin dondurucu da saklayabilirsiniz.
Yalancı Antep Fıstığı Üretimi (Süsleme İçin) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yalancı Antep Fıstığı Tanımı İçin Malzemeler 30 çiğ ıspanak yaprakları 1 adet yumurta 1 su bardağı un 1 çay bardağı şeker Yarım su bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Yalancı Antep Fıstığı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle ıspanak yapraklarını çiğ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Ispanaktan Yalancı Antep Fıstığı Yapımı Tarifi İçin Malzemeler 1 adet yumurta 1 çay bardağı şeker Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı ıspanak püresi (Çiğden) 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1 su bardağı un Ispanaktan Yalancı Antep Fıstığı Yapımı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
25
  • Soru
Yalancı Antep (Fıstığı) Tanımı İçin Materyaller 3 yumurta 1 çay bardağı tozşeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1,5 su bardağı un 1 çay bardağı ıspanak püresi Yalancı Antep (Fıstığı) Tanımı Yapılışı Ispanakların saplarını kullanmıyoruz yıkayıp ayıklayın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Yalancı Antep Fıstığı Tanımı İçin Gereçler 1 yumurta 1 su bardağı+2 yemek kaşığı un 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 su bardağı rondodan çekilmiş ıspanak püresi(20 kol ıspanağın sırf yaprak kısmı) Yalancı Antep Fıstığı Tanımı Yapılışı Ispanak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ispanaktan Yalancı Antep Fıstık Tarifi İçin Malzemeler 300 gram ıspanak yaprağı 2 tane yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 2 su bardağı un 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Ispanaktan Yalancı Antep Fıstık Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yıkayıp suyunu iyice kurutup...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt