Son konular

Yalancı Paça Çorbası Videolu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yalancı Paça Çorbası Tarifi İçin Malzemeler
1 kg kemikli et
2 litre su
Tuz
Terbiyesi için
1 adet yumurta
2 yemek kaşığı un
Yarım limon
Sarımsaklı sirkeli sos için
3 diş sarımsak
Biraz sirke sos

Yalancı Paça Çorbası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
1. 5 saat kadar kemikleri kaynatıyorum ellerinden ayırıp doğuyorum.
Sonra terbiyesini hazırlıyorum. Yumurta un limonu iyice çırpıyorum ,
Kemik suyunu süzüyorum.
Kemik suyunun kesilmemesi için terbiye ile ılıklaştırarak ekliyorum terbiyeyi.
Kaynamaya yakın etleri içine ekliyorum 5 dk kadar piştikten sonra çorbası hazır.
Sarımsaklı sos mutlaka deneyin denerim afiyet olsun.
Yalancı Paça Çorbası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yalancı Kelle Paça Çorbası (Çok Kolay Pratik Ve Lezzetli) Tanımı İçin Gereçler 4 kesim kemikli dana eti (Yoksa yarım kilo doğranmış kuşbaşı etide olabilir) 3 yemek kaşığı kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı sıvı yağı 2 yemek kaşığı dolusu un Yarım bardak soğuk su Terbiyesi için; Yarım bardak yoğurt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Yalancı Paça Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 500 gram kemikli et 8 su bardağı et suyu 2 su bardağı sıcak su 2 yemek kaşığı sirke Meyhanesi için: 4 yemek kaşığı yoğurt Yarım limon suyu 1 yumurta sarısı 3 diş sarımsak 3 yemek kaşığı un Üzeri için: 2 yemek kaşığı tereyağ 1 tatlı kaşığı toz kırmızı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Et Çorbası (Yalancı Kelle Paça) Tanımı İçin Gereçler 1 adet ilikli etli büyük kemik (etli kemiğiniz yok ise yarım kilo kuşbaşı et ile de yapabilirsiniz.) 1,5 litre su 2 tepeleme yemek kaşığı un 1,5 yemek kaşığı domates salçası Tuz Yarım çay bardağı sıvı yağ Et Çorbası (Yalancı Kelle Paça)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Şifa Depodu Yalancı Kelle Paça Çorbası Tarifi İçin Malzemeler 5 su bardağı yarı su yarı et suyu 2.5 çorba kaşığı un Yarım çay bardağı sıvı yağ Damak zevkinize göre tuz 1 ufak kase didilmiş haşlanmış er 2 diş sarımsak az tuzla dövelim Yarım çay bardağı sirke 1 çay kaşığı pul biber ve kekik 3...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tavuk Paça Çorbası Tarifi İçin Malzemeler Tavuk suyu için; 2 adet tavuk budu 2 litre su Tuz Terbiyesi için; 4 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurta sarısı 1 yemek kaşığı dolusu un Üzeri için; 2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı kırmızı toz biber 2 yemek kaşığı kırmızı pul biber Sos için; 6-7 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt