Son konular

Yalancı Profiterol

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yalancı Profiterol Tarifi İçin Malzemeler
1 paket tuzsuz etimek
1 litre süt
2 çay bardağı un
2 çay bardağı toz şeker
1 paket krem şanti
2 çay bardağı soğuk süt
Üzerine
1 paket çikolata sosu
2 çay bardağı su
1 çay bardağı süt

Yalancı Profiterol Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle 1 litre süt un ve şekeri bir tencerede sürekli karıştırarak pişiriyoruz. Muhallebimiz kıvama geldiği zaman soğuması için bir kenara bırakıyoruz.
Bu arada 2 çay bardağı süt, 1 paket krem şanti çırparak tenceredeki karışıma ilave ediyoruz. Hepsini birlikte tekrar çırptıktan sora etimeklerimizi parçalayarak kaselere eşit bir şekilde koyduktan sora hazırda bekleyen tenceredeki muhallebiyi eşit bir şekilde boşluk kalacak kadar etimekli kaselere döküyoruz.
Onları beklemeye bırakarak çikolata sosu için bir tencereye 2 çay bardağı su, 1 çay bardağı süt ve bir paket çikolata sosu bunları koyulaşıncaya kadar çırparak pişiriyoruz. Ben çikolata sosunu hazırlarken içine bir miktar su koyuyorum.
Tamamını sütle yapmıyorum çünkü çok hafif oluyor ve ilk sıcaklığını bıraktıktan sora en üst katı çikolata sosu olarak kaselere eşit bir şekilde döktükten sora dilediğiniz gibi süsleyerek sıcaklığını bırakması için tezgahta bekletelim daha sora buzdolabına alalım.
Ben kızım okula götüreceği için tek kullanımlık kaseler kullandım tabii görselde kinden daha fazlasını yapmıştım herkes çok beğendi sizlere de tavsiye ederim deneyenlere şimdiden.

Afiyet olsun

Yalancı Profiterol Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Etimekli Yalancı Profiterol Tanımı İçin Malzemeler Kreması için; 1 litre süt 1 adet yumurta sarısı 1 su bardağı un 1 paket vanilin 1 yemek kaşığı buğday nişastası 1 paket etimek 1 su bardağı şeker Sos için ; 1 paket hazır çikolatalı sos 2 buçuk su bardağı süt Etimekli Yalancı Profiterol Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Yalancı Profiterol Tarifi İçin Malzemeler 1 lt süt 3 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı nişasta 2 adet yumurta sarısı 1 çay bardağı şeker 1 paket vanilya 2 paket kedi dili bisküvi/ 24 adet 1 paket krem şanti Yarım çay bardağı süt Üzeri için 200 ml krema 200 gram çikolata Yalancı Profiterol Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Yalancı Pratik Profiterol Tanımı İçin Malzemeler 1 litre süt 2 tepeleme yemek kaşığı un 2 tepeleme yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı toz şeker (180g) 1 adet yumurta sarısı 1 yemek kaşığı tereyağ 1 paket vanilya 1 paket krem şanti 1 çay bardağı soğuk süt 24 adet kedi lisanı bisküvi (2 sıra) 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yalancı Profiterol Tarifi İçin Malzemeler Krema için; 1 litre süt 2 adet yumurta sarısı 1 su bardağı un 1 su bardağı şeker Yarım su bardağı nişasta 1 paket şeker vanilya 2 paket krem santi Krem santi için; 1 su bardağı süt Arasına; 1 paket kedi dili Üzeri için; 1 paket çikolata sosu Çikolata...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Milföy Hamurundan Yalancı Profiterol Tarifi İçin Malzemeler Muhallebisi için: 1 litre süt 1 su bardağı un 1 su bardağı toz şeker 2 yemek kaşığı mısır nişastası 1 paket vanilya 2 yemek kaşığı tereyağı Krem şantisi için: 1,5 paket krem şanti 1 su bardağı soğuk süt Çikolata sosu için: 1 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt