Yalancı Su Boreği

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Yalancı Su Boreği Tarifi İcin Malzemeler

*6 adet gunluk yufka
*1 su bardağı sıvı yağ
*1 5 su bardağı sut
*1 adet yumurta
*2 yemek kaşığı yoğurt
*Dilediğiniz bir beyaz peynir

Yalancı Su Boreği Tarifi Yapılışı Herkese merhabalar arkadaşlar
Pratik ve lezzetli bir borek mi istedi canınız işte size yalancı su boreği

1
*Bu boreğimiz icin once tepsimizi margarin ile yağlayalım sonra yufkayı 1 kat tepsiye serelim
*Sosumuzdan yufkanın her yerine gezdirelim ve peynirden aralıklı bicimde serpelim 2 inci yufkamızı da ekleyip sosumuzdan heryere yedirelim
*Ve 3 kat yufkayı da koyduktan sonra aynı sos işlemini yapıp bu katta da peynir koydum
*Aynı işlemi yapıp devam edin Ben 6 yufkadan 3 katına peynir koydum 3 katına koymadım
*Yani 1 3 ve 5 inci katlara aralıklı şekillerde peynir serptim benim yaptığım aşama bu şekilde siz tek bir kata bolca da koyabilirsiniz tercih sizin
*En son ki yufkayı da koyup sosu her yerine yedirip 175 veya 180° fırında 25 dk pişirin Umarım dener ve cok seversiniz herkese afiyet olsun mutlu gunler

Similar threads

• Soru
Su Boreği Tadında Tava Boreği Tarifi İcin Malzemeler *3 adet yufka *1 su bardağı sut *1 adet yumurta *Yarım cay bardağı sıvı yağ *Yarım şişe maden suyu İci harcı; *200 gr beyaz peynir *Yarım su bardağı kadar kaşar peynir (rendelenmiş) *7 8 dal maydanoz Tavayı yağlamak icin; *1 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
50
  • Soru
Tava Boreği (Su Boreği Tadında) Tarifi İcin Malzemeler *3 adet yufka İc harcı icin: *150200 gr beyaz peynir ya da lor peynir *Yarım demet maydanoz *1 adet yumurta *1 paket kabartma tozu *1 su bardağı sut *Yarım cay bardağı sıvı yağ *Tuz Kızartmak icin: *Sıvı yağ Tava Boreği (Su Boreği...
Cevaplar
0
Görüntüleme
39
  • Soru
Peynirli Kıymalı Kol Boreği Tarifi İcin Malzemeler *6 adet hazır yufka İc harcı icin; *Beyaz peynir *1 demet maydanoz Ara katlar icin; *Yarım cay bardağı sıvı yağ *1 cay bardağı sut *Yarım cay bardağından fazla eritilmiş margarin *2 adet yumurta Uzeri icin; *Kalan sosumuzdan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Yalancı Su Boreği Tarifi İcin Malzemeler *6 adet hazır yufka *1 şişe maden suyu *2 su bardağı sut *1 bardak yağ *1 adet yumurta *Biraz tuz İc icin; *Beyaz peynir ve maydanoz Yalancı Su Boreği Tarifi Yapılışı 1 *Oncelikle sut yağ yumurta maden suyu ve tuz ve yağ derin bir kapta cırpılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Peynirli Borek Tarifi İcin Malzemeler *7 adet yufka *1 su bardağı sıvı yağ *1 su bardağı yoğurt *3 adet yumurta İc Harcı ; *Beyaz peynir *Lor peyniri *İsteğe gore maydanoz Peynirli Borek Tarifi Yapılışı 1 *Oncelikle boreğimizin sosunu hazırlıyoruz , sıvı yağ , yoğurt ve yumurtayı iyice...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt